A Gazprom leállítja a gázt: egész Európa befagyhat? Szijjártó is megszólalt
Rendkívüli bejelentés. Van okunk aggódni? Az oroszok a Gazpromon át szisztematikusan elkezdték leállítani vagy lejjebb csavarni a gázt, fokozatosan.
A Gazprom olyan durva lépést tett, ami teljes fokozatra kapcsolhatja a gazdasági háborút.
Egyúttal egy olyan, visszafordíthatatlan, soha nem tapasztalt tél előtt áll Európa, amit évtizedek múlva is mindenki emlegetni fog.
Amikor a 21. században talán először és reméljük utoljára, de újra fagyoskodnia kellett az embereknek. vagy fával tüzelniük, dideregniük a kandalló előtt az internet és a plazmatévék világában.
Pénteken több európai ország jelezte, hogy vagy jelentősen korlátozta az orosz Gazprom a földgázexportot feléjük, vagy teljesen leállította.
Sorról sorra korlátozza a Gazprom a földgázexportot az EU tagállamai felé: pénteken a francia rendszerüzemeltető GRTgaz jelentette be, hogy szerda óta nem kapott orosz gázszállítmányt, de Németország is visszaesésről számolt be
– ahogy arról a Napi.hu közölt részleteket.
A gázellátás a régióban is problémássá vált: Szlovákiában egyik napról a másikra felére esett az orosz gáz importja, a Gazprom előbb harmincszázalékos csökkentésről tájékoztatta a vevőt, majd egyszer csak ennél többel vette vissza szállítást
– írta meg szintén a Napi.hu.
Az ügyben még Szijjártó Péter is megszólalt, mivel ezek igen aggasztó fejlemények Magyarország számára is.
A miniszter azután tette a nyilatkozatot, hogy kiderült, az orosz Gazprom jelentős mértékben korlátozza vagy éppenséggel teljesen leállította a földgázexportot több európai ország irányába.
A magyar ellátás döntő többsége Ausztrián és Szerbián keresztül érkezik meg Magyarországra, Ausztria felől naponta 12-14 millió köbméter, Szerbia felől pedig 10 és 16 millió köbméter között érkezik a földgáz. Emellett Szlovákia és Horvátország felől is folyamatos a beszállítás. Jól tettük, hogy szerződést kötöttünk a Gazprommal, ha nem így járunk el, most nagy bajban lennénk. Magyarország földgázellátása továbbra is biztos lábakon áll
– jelentette ki Szijjártó Péter.
Szerintetek eljöhet majd a pillanat, hogy valóban fagyoskodnunk kell?
Magyarország és Európa jó része elméletileg már annyi gáztartalékkal rendelkezik, amivel ki tud telelni, míg más források szerint januárig van nyugat-Európának tartaléka.
Magyarországnak a teljes télre – ELMÉLETILEG.
Persze Európa mellett szól az időjárás, a nagyon enyhe telek,d e vajon bekövetkezhet, hogy Berlinben az emberek majd fagyoskodnak, meg cserépgyertyával melegítenek?