Üzent Orbánnak a Nobel-díjas Karikó Katalin, hogy meg kellene becsülni a tanárokat, nem pedig vegzálni
Egyértelmű üzenet, eddig és ne tovább?
Középiskolai és egyetemi éveiről mesélt a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Kommcast című műsorában Karikó Katalin, az intézményből indult, ma világszerte ismert biológus.
A színes anekdotákkal fűszerezett beszélgetésből kiderül, hogy a tudós – akinek munkássága nélkül nem léteznének a koronavírus ellen védő legmodernebb vakcinák – milyen emberi és szakmai úton jutott el oda, hogy ma legfeljebb Puskás Öcsivel van versenyben a legismertebb magyar címért.
Mindezek mellett mostantól kezdve Nobel-díjas tudós, első magyar nőként az ország történelmében.
Éppen ezért különösen fontos odafigyelni a szavaira, amit a tanárokkal kapcsolatban mondott és sokak szerint kvázi üzent a kormánynak.
“Megpróbálom felhasználni ezt az időt arra, hogy ráirányítsam a figyelmet a kutatás fontosságára, a kutatók megbecsülésére, az orvosok, a tanárok megbecsülésére.
Mert hát ugye, ha a tanárok nem indítanak bennünket ezen az úton, akkor nem lesznek kutatók.
És az ő munkájuk ugye nem az a reggel nyolctól délután ötig tartó munka, hanem ez egy hivatás, ahol minden pillanatukat a diákokért teszik.
Meg kell mindannyiunknak köszönni a tanáraink munkáját.”
Mint ismert, a kormány az utóbbi években rendkívüli mértékben vegzálta a tanárokat és az is nyílt titok, hogy nevetséges fizetésekért dolgoznak, ráadásul nyakukba szakadt a státusz törvény is.
Ebből kifolyólag Karikó Katalin 2021-ben tett interjúja és üzenete sokak szerint egy figyelmeztetés és felhívás arra, hogy a hatalomnak nem kellene a tanárokat bántania, vegzálnia.
A tanárok hiánya ugyanis egyenlő a nemzethalállal.