Semmelweis forogna a sírjában: tele van vérfertőzést okozó baktériumokkal a magyar kórházak zöme: kiadták a figyelmeztetést
Rangsorolták, hol vagy a legnagyobb veszélyben!
Ez most nagyon fontos lista lesz és akár sokak életét is megmentheti, nem túlzás ezt állítani!
Ha Nagy-Britanniában vagy az Egyesült Államokban egy beteg tudni akarja, hogy mennyire áll jól vagy rosszul egy kórház vagy annak fenntartója a fertőzésekkel, akkor könnyedén megnézheti az interneten egy nyilvános adatbázisban.
Magyarországon annak ellenére titkolóznak erről a hatóságok, hogy – miként azt Semmelweis Projekt című cikksorozatunk első részében bemutattuk – az országos statisztikákból egyértelmű, hogy súlyos és ráadásul évről évre rosszabb a helyzet.
A Direkt36 ugyanakkor most közzétesz egy olyan adatelemzést, amely először ad képet arról, hogy a különböző kórházakban milyen fertőzési állapotok uralkodnak.
A helyzet eléggé agagsztó:vérmérgezést és egyéb, mindennek ellenálló fertőzéseket azonosítanak évről évre egyre több intézményben.
Gyakran ezek végeznek a betegekkel, nem is az alapbetegség, bár ezt így nyíltan nem lehet kimondani, mert arra rászállnak a hatóságok.
Az viszont TÉNY, hogy a betegek halálát a kórházak csak nagyon kis százalékban tudják be a kórházi fertőzéseknek, közben azonban a fertőzéses esetek 30-40 százalékában a beteg meghal.
Az első ábra a multirezisztens kórokozók fertőzéseit mutatja kórházanként.
Ezek olyan baktériumok, amelyek többféle erős antibiotikumnak is ellenállnak, és éppen emiatt annyira veszélyesek: nehéz elpusztítani őket, miközben súlyos szövődményeket okozhatnak az eleve beteg pácienseknél
A kórházak rangsora a véráramfertőzések gyakorisága alapján
A fertőzések gyakorisága 100 ezer ápolási napra vetítve:
Ezek után mindenki döntse el maga, mennyire vagyunk valójában biztonságban a magyar intézményekben.
„A kórtermek zsúfoltak, 6-8 ágyasak, önálló vizes blokkal rendelkező kórtermekkel nem rendelkezünk (…). Nyári hónapokban kibírhatatlan hőség alakul ki a betegellátó egységekben.
A konyha, a mosoda és az energetikai központ is felújításra szorul”
– áll a jelentésben, amely szerint közben kritikus az orvos- és szakdolgozó-hiány, nem tudják rezidensekkel pótolni a nyugdíjaskorú orvosokat, gyakoriak a felmondások.