Érdekes világ

A világ legnagyobb aranybányáját rejtheti a Börzsöny, ha kiássák, a teljes államadósság kifizethető

Ráadásul Magyarország nagyhatalommá és a világ leggazdagabb országává is válhat.

Állítólag olyan mennyiségű aranyat és ezüstöt rejt a Börzsöny, amely a világ legnagyobb aranybányáját jelentené, és a világ egyik leggazdagabb országává tenné Magyarországot.

Nagy mennyiségű, felfoghatatlan aranykészlet van a Börzsöny alatt?

Több aranyat rejt a Börzsöny, mint azt eddig gondolták, ezt már egy ideje sejteni lehetett.

Hirdetés

De nemrég előállt valaki, aki konkrét mérésekkel és bizonyítékokkal állítja, hogy talán a Föld, de Európa mindenképpen legnagyobb arany és ezüst tartaléka lehet a föld mélyén valahol a Börzsöny szíve alatt.

Az eddig becsült 13 ezer milliárd forintnyi arany és ezüst helyett ötvenezer milliárd forint értékű nemesfémet rejt a hegy gyomra.

A műholdak egy 70 négyzetkilométernyi földterületet pásztáztak végig. Ez pedig potenciálisan elképesztő gazdasági lehetőségeket rejthet magában.

Ez ugyanis felemelné kvázi egy nagyhatalommá Magyarországot.

Magyarország a világ egyik leggazdagabb országává válhat

Az Ocenomus Gazdaságkutató Alapítvány összeállításában megdöbbentő számokat közöl a Hun-Bányászat Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Kft. adataira hivatkozva a börzsönyi aranyról.

Nagyságrendileg ezer tonna arany és ezüst található Magyarországon belül a Börzsönyben.
A nemesfémek együttes értéke pedig akkora, hogy akár a teljes jelenlegi magyar államadósságot ki lehetne vele egyenlíteni.

Ez olyan lehetőségeket teremtene az egész országnak és szinte minden magyar embernek, ami nemzetünk sorsát alapjaiban határozná meg a jövőre nézve.

Éppen ezért mondják rengetegen azt, hogy azonnal meg kellene kezdeni a munkálatokat.

A helyzet azonban nem ennyire egyszerű.

Hirdetés

Az idő eldönti

Arról persze korai lenne beszélni, hogy lesz-e arany- vagy ezüstbánya a Börzsönyben, az pedig végképp nem időszerű kérdés, hogy mikor indulhat meg egy esetlegesen a jövőben létesítendő ilyen telephelyen a termelés.

A bányászati infrastruktúra kiépítése ugyanis rendkívül pénz- és időigényes beruházás, a kitermelés pedig általában fokozatosan, több lépcsőben futtattható fel egy adott, kívánatos és egyúttal elérhető szintre.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!