Földönkívüli arctámadót találtak az Antarktisz közeli vizekben?! Ez minden tudóst sokkolt!
Szerintetek mi lehet? Az idegenek már tényleg itt vannak az óceánjaink mélyén?
Egy bizarr, földönkívüli szerű lényt találtak a tudósok, mellyel kapcsolatban rengeteg különféle kérdés merült fel.
Ha elképzelnénk, hogyan nézne ki egy földönkívüli világ óceánjában élő organizmus, akkor egy az Alien filmekben is látható arctámadó jutna eszünkbe leghamarabb.
Egy ilyen furcsa, sárga lényt sikerült most kihalászniuk az Antarktisz közelében az óceán mélyéről a Közép-Michigani Egyetem biológusainak.
A négy, szinte fekete szemmel és két nagy, bokszkesztyűre hasonlító végtaggal is rendelkező állat az Austropallene halanychi nevet kapta.
Az 570 méter mélyről felhozott állat teste körülbelül 1 centiméter hosszú, a lábai a 3 centimétert is elérik, míg két különös végtagját valószínűleg arra használja, hogy megragadja a puha táplálékot, például a férgeket és az anemónákat.
Az Antarktisz környéki óceán fenekét igazi aranybányának tartják a biológusok, az új ászkapókot felfedező Andrew Mahon például azt mondta, hogy „annyi minden van odalent, hogy minden alkalommal találunk új dolgokat, amikor odamegyünk”.
Az egyedeket hálókkal fogják be és szállítják a felszínre.
Ezután a talált fajok szétválogatása jelenti a legnagyobb kihívást – az A. halanychit is még 2013-ben találták, de csak most jutottak el a vizsgálatáig.
Természetesen nem valamiféle más bolygóról, vagy galaxisból idecsöppent lényről van szó.
Maga a faj nagyon is Földi, ám valóban kinézete és viselkedése rendre eltér a Föld lényeinek nagy részétől.
Ez is bizonyítja azt, hogy a bolygónkon bizony számtalan régióban alakulhatott ki alternatív evolúció.
De fogytán az idő az antarktiszi tengerfenék tanulmányozására; ahogy az éghajlat folyamatosan változik, a melegebb vizek veszélyeztethetik az egyedülálló,
elszigetelt ökoszisztémákban élő fajok egy részének jövőjét. Mahon szerint a kutatók azért is folytatják az antarktiszi óceánfenék vizsgálatát, hogy segítsenek leírni és megvédeni ezt a biológiai sokféleséget, mielőtt még túl késő lenne.