EgészségünkTudomány

Tücsök protein szelettel áraszthatják el a magyar boltok polcait? Ránk szabadul a rovar alapú étrend, akár tetszik akár nem?!

Döbbenetes információk.

Már magyar cégek is próbálnak rovar alapú termékeket feltenni a magyar boltok polcaira.

Elkerülhetetlen lesz az, hogy rovarokkal “tömjenek” minket?

Hirdetés

Magyar embert tényleg ne tömjenek rovarokkal? Ne akarjanak tücsköt-bogarat ránk sózni?

Vagy szükségszerű táplálkozási és étrendbeli reform lesz a globális felmelegedés okozta élelmiszerválságban?

Az egész két magyar fejéből pattant ki amellett, hogy már nemzetközi szinten is globalista hatalmak próbálják elterjeszteni a helyes és fontos rovarevést, mint divatot.

Péter Dániel orvostanhallgató, aki a rengeteg tanulás és vizsga közepette azon kapta magát, hogy nincs ideje az egészséges táplálkozásra.

Egy egyetemi projekt keretein belül ismerkedett meg a rovarfehérjék élelmiszerként való felhasználásával, és unokatestvérével, Péter Bencével közösen úgy döntöttek, megalapítják a Cricks Farm rovarfehérje alapú szeleteket forgalmazó cégüket.

Hogy ez mennyire egészséges? És hogy tényleg szükség van-e rá a magyaroknak, vagy úgy általában véve az európaiaknak?

Nos, ez egy legitim kérdés:

Elméletileg és gyakorlatilag nem veszélyesek ezek a termékek.

Ugyanakkor az európai népek gyomra egyáltalán nincs felkészülve arra, hogy hosszabb távon és nagyobb mennyiségben fogyasszanak belőle és előfordulhat, nem zárható ki allergiás reakció a rovarokra

Hirdetés

-ezt több szakember is felvetette már korábban.

A kutatók szerint a rovarrostok, különösen a kitin és származékai megváltoztathatják a bél mikrobiotáját, ami pozitív eredményeket hozhat.

A rovarok omega-3/omega-6 aránya is kedvező, ami segíthet az egészséges bélmikrobióma fenntartásában.

A kezdeti eredmények számos előnyt sugallnak a rovarok étrendbe való felvételével kapcsolatban, de ahhoz, hogy valóban biztosat lehessen mondani, több, az embereket érintő kutatásra van szükség.

A rovarfogyasztás kockázatait, például az allergéneket, szennyeződéseket is vizsgálták már, de úgy tűnik, nem nagyobb a kockázat, mint más állati táplálékforrásoknál.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!