A haldoklás stádiumai: így fogsz majd eltávozni, utazás az eseményhorizonton túlra…? EZEN MEGY KERESZTÜL MINDENKI
Ez sorsfordító lehet élőknek és holtaknak!
Lepereg előttünk az életünk filmje? A régi emlékek, megélt élmények?
Tényleg fájdalmas meghalni?
Az agyunk utolsó, kétségbeesett hallucinációja, vagy valóban felsejlik előttünk egy másik világ a halál pillanatában?
A legújabb tudományos eredmények szerint összesen 8 klinikai tünet előrejelzi a három napon belül bekövetkező halált előrehaladott tumoros betegeknél, így segít a klinikusnak és a családnak a döntéshozatalban.
A halál híre igen rossz hír, azonban fontos információ a beteg, a hozzátartozói és az orvosok, ápolószemélyzet számára egyaránt.
A tudás birtokában másként tervezik a kórházból való hazaengedést, a hospice-felvételt, a különböző kezeléseket: abbahagyhatják a különböző diagnosztikus tesztek végzését, valamint a hiábavaló, szenvedést okozó terápiákat, és a beteg kényelmére helyezhetik a hangsúlyt.
Az American Cancer Society folyóiratában megjelent kutatásban összefoglalták, milyen tünetek jelzik előre a közelgő halált.
12 óránként szisztematikusan rögzítettek 52 fizikai jelet az osztályról való távozásig vagy a beteg haláláig.
A vizsgálat időtartama alatt a páciensek 57%-a halt meg.
A kutatók nyolc egyszerűen megfigyelhető fizikai jelet azonosítottak, amelyek megléte erőteljesen jelzi, hogy a beteg három napon belül meg fog halni: nem reagáló pupillák, csökkent válasz verbális stimulusokra, csökkent válasz vizuális stimulusokra, képtelenség a szemhéj zárására, a nasolabiális redő (orr-ajak barázda) ernyedtsége (amitől az arc relaxáltnak tűnik), a nyak hiperextenziója, felső gasztrointesztinális vérzés, továbbá jellemző, hogy a hangszalagok morgó, hörgő hangot adnak ki.
Fontos megemlíteni, hogy a tudósok leszögezik azt is, hogy eredményeik a tumoros halálozással kapcsolatosak, és nem lehet belőlük általánosítani más halálokokra.
Azonban ezen tünetek egy jó része bármilyen más haldoklási folyamat során megállhatja a helyét.
Sőt, nemrég egy másik kutatás szerint a térdeken, könyökön, és a végtagokon észrevehető liláűs foltok szintén előre jelzik a halál beálltát.
Egy 2011-es tanulmányban a szakértők kimutatták, hogy a szerotonin, egy másik, az agyban termelődő vegyi anyag szintje, amelyről úgy gondolják, hogy szintén hozzájárul a boldogság érzéséhez, hat kísérleti patkány agyában megháromszorozódott, még mielőtt elpusztultak.
Noha már létezik az endorfin- és szerotoninszintek vizsgálatára szolgáló technológia, vért venni valakitől élete utolsó óráiban logisztikai és morális szempontból egyaránt kihívást jelent. Arra pedig nincs bizonyíték, hogy a fájdalomcsillapítók megakadályoznák az endorfintermelést.
Vagyis könnyen lehet, hogy a halálunk, az úgynevezett Mennybemenetel, ha valóban van ilyen, az egy a mi szemszögünkből haldoklóként egy boldog, örömmel teli, izgatott pillanat, hangozzon ez bármilyen furcsán is.
Az is tény, hogy a haldoklók fájdalomérzete nagyban csökken a halál pillanatában.
Ez köszönhető a szervezet lassú de egyre gyorsuló leállásának is, ugyanakkor a bennük felszabaduló boldogság hormonoknak is.
A rideg, tudományos magyarázat erre az, hogy a szervezet leállásában természetesen az agy is érintett, így lehetséges, hogy ez valamilyen módon befolyásolja a halál pillanatában tapasztalt élményeinket.
Vagyis a túlvilág, vagy a mennyei látomások,a fényes alagút mind az “agyunk kétségbeesett utolsó meséje”, amivel eltereli a “figyelmünket”, miközben végleg lekapcsolja a villanyt.
Ezt számos esetleírás és tapasztalat támasztja alá, noha messzemenő tudományos követeztetés nem vonható belőle.
Mivel a szívverés leáll, nem szállít a szervezet több oxigént az agyba sem, ezért lényegében belemerülünk egy örök álomba és minden elsötétül.
Legalábbis a tudomány oldaláról, és kb. itt áll meg a tudomány, ugyanis a mai napig nem tudni, hogy a tudat valahogyan képes-e túlélni a test halálát.
A mikrotubulus elmélet szerint az agyunkban felfedezett apró kis struktúrák egy hatalmas hálózatot alkotnak és képesek kvantumszintű információk tárolására, több szinten.
Ha ez a Dr. Sam Parnia által is támogatott hipotézis, tehát hangsúlyozom, FELTÉTELEZÉS bizonyítást nyer, akkor az adhat egy lehetséges magyarázatot arra, hogy a tudatunk valóban tovább élhet, egyfajta energiaként, de hogy ez az energia hová tart, vagy hogy átalakul-e bármi mássá, az megint csak örök homály.