Az orvosi kamara üzent a kisembernek: kezdjenek el gyűjteni a magánellátásra, vége az “ingyen ebédnek”?!
Durva: vége a jó világnak, nem jár innentől kezdve majd mindenkinek jó egészségügyi (vagy bármilyen) ellátás?
Ilyen nincs és mégis van.
A magyar egészségügyi ellátás hamarosan olyan szintre fog süllyedni, hogy arra nincsenek szavak.
Álmos Péter, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke szerint az elmúlt 5-10 évben rohamosan romlott a magyar egészségügy helyzete. Aggasztó nyilatkozatot tett a jövővel kapcsolatban.
„A rendszert belülről nézve pedig az érezhető, hogy komolyan romlott az ellátás színvonala az 5-10 évvel ezelőtti állapothoz képest, ez a hatás az előbbi mutatókban még nem is jelent meg.
A rossz munkakörülmények romboló hatással vannak a kollégákra, sokan morális stresszként élik meg, hogy milyen ellátást tudnak nyújtani a betegeknek.
Az is bizonytalanságot okoz, hogy nem tudják, fél év múlva működik-e még az osztály, ahol dolgoznak”
– hangoztatta a HVG 360-nak adott interjújában, melyet a Telex szemlézett.
Az interjú során a magyar egészség jövőjét illetően borús képet vázolt fel az Orvosi Kamara elnöke:
„A kormányzati terv ugyan nem nyilvános, de a lépésekből az rajzolódik ki, hogy a magyar egészségügyi ellátásban a magánellátóknak nemcsak kiegészítő, hanem nagyon is fontos szerepük lesz. (…)
Azt természetesen nem állítom, hogy az állami rendszerben nem lesz csípőműtét, csak mondjuk másfél évet kell rá várni. A magánban pedig jóval hamarabb sorra kerül, már akinek lesz arra pénze”
-nyilatkozta a magán és az állami egészségügy viszonyáról, majd kiemelte, hogy szerinte, aki tud az inkább, maga rakjon félre némi pénzt a saját ellátására.
“A jelenlegi lépések olyan irányba mutatnak, hogy azt gondolom, aki megteheti, különítsen el az egészségügyi ellátására is egy összeget.
Ugyanúgy, ahogy nyugdíjra vagy a gyerek oktatására, amit sokan az állami rendszeren kívül oldanak meg.
Ez egy nagyon aggasztó jelenség
– mondta Álmos Péter.