MisztikumTudomány

Breaking: tudósok “láttak be” a halálon túlra: indul a túlvilág feltérképezése, ami az egész világunkat megrengeti

Most kezdődik csak az, hogy az ember Istenné válik, kijátszva a halált…?

Egyre biztosabb, hogy megvan a tudomány Szent Grálja, már ami a túlvilág létezését illeti.

Dr. Sam Parnia most olyan sokkoló eredményeket mutatott be, melyek előre vetítik, hogy a halál utáni létezés nem holmi illúzió, hanem nagyon is valóság.

Hirdetés

Mi több, a halálunk egyfajta illúzió, bár kétségtelenül a legijesztőbb és leghihetőbb – emberi szemszögből.

A tudósoknak a mostani eredményeikkel lényegében sikerült “belátniuk” a halál pillanata mögé, ahol ugyanúgy létezik a tudat, még egy órával a szív leállását követően is

– állítják a szakemberek.

Ez picit olyan tehát, mintha magába a túlvilágba nyernénk egyfajta betekintést.

Sam Parnia, intenzív terápiás orvos és a NYU Langone Health orvostudományi tanszékének docense által vezetett kiterjedt többéves tanulmány során a kutatók 567 beteget figyeltek meg a világ 25 kórházában, amikor szívmegállás után kardiopulmonális újraélesztésen (CPR) estek át, amelyek többsége halálos kimenetelű volt.

A betegek tucatjainál rögzített elektroencefalogram (EEG) agyi jelek azt mutatták, hogy a fokozott tudatosság epizódjai a szívmegállás után egy órával jelentkeztek.

Bár a vizsgálatban részt vevő betegek többségét sajnos nem élesztették újra CPR-rel, 53 beteget hoztak vissza az életbe.

A túlélők közül 11 beteg számolt be tudatosságról a CPR során, és hat számolt be halálközeli élményről.

Léynegében tehát arról van szó, hogy ténylegesen tudatosságra, tudatos agyra jellemző jeleket, biomarkereket rögzítettek.

Hirdetés

Ez azt is jelenti egyúttal, hogy a halálunk után valamit érzékel az agyunk, és itt a nagyon fontos kérdés:

PONTOSAN MIT?

Egyre valószínűbb, hogy nem mást, mint a túlvilágot.

Azt a helyet, vagy állapotot, ami talán egy magasabb létezés, egy másik dimenzió, egyelőre bármi lehetséges -vélik.

A kutatók fontosnak tartják megjegyezni, hogy a vizsgált személyek agya nem szenvedett oxigénhiányban, amellyel sokan magyarázzák az ilyen látomások kialakulását.

Egy másik szokásos ellenérv, hogy az emlékek közvetlenül a tudat elvesztése előtt, illetve közvetlenül visszanyerése után rögzülnek.

Parnia véleménye szerint azonban ez azért nem lehetséges, mert a tudatvesztés más, kevésbé súlyos állapotainál (például a baleseteknél előforduló eszméletvesztésnél) is pont ennek ellenkezőjét tapasztaljuk: az áldozatoknál egyszerűen kiesnek a kritikus időszak dolgai (“az utolsó, amire emlékszem, egy piros autó volt, aztán már csak a kórházban tértem magamhoz”).

Egy másik, fontosnak tartott motívum, hogy a négy említett személy egyike sem vallotta magát gyakorló hívőnek, s nem számoltak be vallásos elemek feltűnéséről.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!