CímlapsztorikÉrdekes világ

Épül a magyar megfigyelőállam: 660 ezres fizetésért toboroznak figyelőket

Vajon pufajka is jár hozzá?

Egyre többe tartanak attól, hogy egy Kínában már működő, totális megfigyelőállam kiépítése van folyamatban.

Műveleti felderítőket toboroz a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat (NBSZ), a 660 ezer forintos bruttó alapbér mellé bruttó 200 ezer forintos cafetériát, közel százezer forintos ruházati illetményt és egyéb juttatásokat ígérnek.

Hirdetés

A munkához csak érettségit és büntetlen előéletet követelnek meg, de előny a felvételinél a jogosítvány, a sportos életmód és a nyelvtudás, valamint a technológiák iránti érdeklődés.

A műveleti felderítők a figyelők. Ezek azok a titkosszolgák, akiknek a kiképzésüket követően jellemzően a célszemélyeket vagy célobjektumokat figyelik meg, lehetőleg észrevétlenül.

Nem egy családbarát, nem egy stresszmentes munka – állítják azok, akik egykoron ezen a területen dolgoztak, hiszen a figyelők munkaidejét és munkahelyét általában a megfigyelt személyek határozzák meg.

Sokan azonban eléggé aggatónak találják a mostani fejleményeket.

Egy újabb besúgó hálózat alakul Magyarországon – fakadnak ki a kommentekben.

Mások egy ennél is rosszabb víziót vázoltak fel.

Kínában működnek ugyanis ehhez hasonló tömeges megfigyelő rendszerek, de ott kamerák kereszttüzén keresztül figyelik és “pontozzák” az állampolgárokat.

A Szitakötő-projekten keresztül már 2020 óta figyelik a magyar állampolgárokat

Ami azonban még megdöbbentőbb, hogy idehaza is fejlesztés alatt van és hellyel-közzel működik egy kísértetiesen hasonló projekt, amit Szitakötő-projektnek hívnak.

A Szitakötő-prjekt az amivel szinte bárkit megfigyelhetnek Magyarországon.

Hirdetés

A TASZ szerint a világszerte egyre szélesebb körben alkalmazott arcfelismerő rendszereknek van hasznuk a bűnüldözés és a nemzetbiztonság területén.

Viszont ezzel rengeteg esetben élhet vissza a hatalom, akár itthon is.

Kiépülni látszik Magyarországon is a TASZ szerint a szélesebb körű megfigyelőrendszer.

A Szitakötő-projekt lényege: 2020-ban 35 ezer köztéri kamera képeit terelték a Kormányzati Adatközpontba, ami ezzel egy központi adatbázissá vált.

Ehhez az adatbázishoz a nemzetbiztonsági szolgálatok külső ellenőrző szerv előzetes engedélye nélkül, egyszerű főigazgatói utasítással is hozzáférhetnek, és akár arcfelismerő szoftvert is alkalmazhatnak rajtuk a nemzetbiztonsági szolgálatokról szóló törvény alapján

– mondja a jogvédő szervezet, amely szerint a jogalkotónak a nyilvánosság számára átláthatóan, a civil szféra bevonásával kell megteremtenie az arcfelismerő rendszerek alkalmazásának pontos jogi kereteit.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!