Eutanázia hullámvasút? Euforikus halált ígér a világ legbizarrabb látványossága
A hullámvasút célja, hogy megölje utasát, vagyis aki felül rá, arra a biztosa halál vár. Eutanázia Hullámvasút legális módon szabadítaná meg az embereket az “élet terhétől”.
Egyes országokban az eutanázia törvényileg is elfogadott.
Talán az ilyen országokban lehetne létjogosultsága annak az eszement ötletnek, melyet egy örült mérnök (Julijonas Urbonas) álmodott meg.
Ez egy olyan látványosság, amire egyetlen jegyet válthatsz egész életed során.
Azért, mert nincs visszaút, és mire “vége a műsorszámnak”, már halott leszel.
Ráadásul a speciális hullámvasút tervezője azt ígéri, hogy ez a halál nem egy rettegéssel teli néhány perc lesz, hanem sokkal inkább egy euforikus érzéssel átitatott utazás odaátra.
“Eutanázia Hullámvasútra” keresztelt gépezettel szerinte bárki humánus, elegáns és euforikus módon fejezhetné be az életét.
Csőlátás, bizarr álomképek és hallucinációk – ilyen és hasonló euforikus élményben lenne részünk, ha felülnénk erre a hullámvasútra.
A mérnök elképzelései szerint a gravitáció, a sebesség és a centrifugális erő, vagyis egy sor intenzív mozgás hatására a fél kilométeres út végére mindenki biztosan halott lenne a hullámvasúton.
A pálya első szakaszában először – mint egy átlagos hullámvasút esetében is – a gépezet felhúzza az egyszemélyes kocsit a legmagasabb pontra – a megalkotó szerint ebben a pár percben még meggondolhatná magát az eutanáziára vágyó személy -, és csak akkor indulna el lefelé, ha erre egy gombbal maga engedélyt adna.
Ezután már nem lenne visszaút, hihetetlen sebességgel zuhanna lefelé, majd már az első szakaszon bekerülne a halálos spirálba a kocsi.
Amellett, hogy a légzés nehézzé válik, majd fokozatosan megszűnik, ezen a szakaszon már csökken az agy vérellátása.
Ha a spirál első részénél még nem vesztjük el az eszméletünket, a mérnök szerint a második résznél szinte biztosan elájulunk, mivel a testünk gyakorlatilag az erők hatására belepréselődik az ülésbe, és az agy oxigénhiányos állapotba kerül.
“Ha ezután még szerencsések, vagy inkább elég ellenállók vagyunk és a tudatunknál maradunk, különös dolgokat élhet át: elvesztjük a perifériás látását és úgynevezett csőlátás alakul ki, ráadásul a színeket sem érzékeljük már.”
Lényegében a látásproblémáktól az ájuláson át a hallucinációkig egy rakás mellékhatás jelentkezhetne, mielőtt végleg elájulnának a hatalmas terhelés miatt.
Egy tapasztalt vadászpilóta Hasard Lee egy majdnem élethű szimuláció keretében próbálta ki a hullámvasút virtuális változatát.
Azonban elővigyázatossági okokból itt 10G helyett csak 9G terhelést kellett kibírnia.
A vadászpilóta azonban nemhogy nem halt meg, de eszméleténél is maradt.
Persze Lee egy tapasztalt vadászpilóta, ennek megfelelő edzettségi állapottal, tapasztalattal, valamit rengeteg extrém gyorsulást élt már át.
Urbonas később úgy nyilatkozott, hogy ha túl is élé mégis valaki, akkor be lehetne fizetni egy második körre azonnal, így azt már 100% hogy nem élné túl az utas.
Urbonas azt hozzátette, nem az eutanáziát akarta kifigurázni az alkotásával, hanem egy olyan alternatívát akart kínálni, ahol a meghalás folyamata vidámabb és izgalmasabb, mint a jelenlegi opcióknál.