Ha ez bejön, piszkosul nagyot kaszálhat Magyarország és mindenkit gazdaggá tehet a magyarok közül!
Ez nagyon durva! Mindenki szurkoljon hogy ez összejöjjön az országnak!
Az ország egyik régiójában Pusztaföldváron olyan dologra bukkantak a földfelszín alatt,amely mindannyiunk, az összes magyar ember és gyermekei, utódai életét örökre meg fogja változtatni.
Hamarosan a föld alatti, pusztaföldvári vizekből nyer ki lítiumot a Mol. Az alkálifémet pedig számos területen fel lehet majd használni – akkumulátorgyártásban, üveg-előállításban, repülőgépiparban.
A Mol szakemberei leszögezték, hogy a szénhidrogén-kitermelésnél már egyébként is felszínre hozott vizet hasznosítják majd a lítium kinyeréséhez, amely folyamat körforgásos és jóval környezetbarátabb lesz, mint a világban jelenleg alkalmazott bányászati eljárások.
„A hagyományos, világszerte jelenleg is széles körben használt technológiák nagymértékű terhelést jelentenek a környezetre:
Mind a külszíni fejtés, mind a lepárlás jelentős hátrányokkal jár az itt bevezetendő technológiához képest” – világított rá Schubert Archibald a jelenleg használt hagyományos technológiák hátulütőire.
Érdekességként elmondta, hogy vannak olyan országok, ahol medencékben párologtatják a vizet akár évekig, ameddig már csak a lítiumsók maradnak hátra.
A Mol által tesztelni kívánt, jelenlegi legmodernebb technológia azonban a leginkább környezetbarát megoldás: kíméletesen, körforgatással hasznosítja az olajtermeléshez egyébként is kibányászott föld alatti vizet és megkíméli a termőföldeket
– jelezte a kutatás-termelési igazgató.
A szakember az Index kérdésére elmondta, hogy a lítium nemzetstratégiai szempontból is létfontosságú, hiszen a jövő technológiáinak elengedhetetlen összetevője – gondoljunk csak az autó- vagy mobiltelefon-akkumulátorokra.
Ráadásul ellátási biztonságot ad, hogy nem kizárólag külföldi forrásokra (például Kína) kell támaszkodnunk az alkálifém beszerzésében.
NAGYON REMÉLJÜK, HOGY KINCSET TALÁLTUNK PUSZTAFÖLDVÁR ALATT! ERRE MINDEN ESÉLY MEGVAN
– mondták a szakértők.
Ugyanakkor a hazai lítium kinyerése körül egyelőre még sok a kérdőjel, egyrészt nagyon hullámzó az alkálifém világpiaci ára, illetve még tartanak a mérések, így pontosan nem tudjuk, milyen mennyiségben és minőségben áll rendelkezésünkre a fém –
világított rá Kapes Dávid, a Mol kutatás-termelés divíziójának low carbon és new energies vezetője.