Hatalmas lyuk keletkezett a Napon, karácsonyra elhozhatja a világvégét: a NASA nyugtalanító dolgokat közölt!
Döbbenetes. Karácsonykor jön a világvége?
Az elkövetkező napokban a Földet elérő, központi csillagunk felszínéről kiáramló hatalmas energiájú részecskesugárzás geomágneses viharokat válthat ki.
Egyesek szerint akár már karácsony környékén eltalálhat minket egy erőteljesebb geomágneses vihar.
Az ilyen óriási kiterjedésű napfoltból kiinduló sugárzást észlelte a NASA Solar Dynamics Observatory (SDO) 2023. december 2. és 4. közötti felvételein.
Annak ellenére, hogy a napfolt látványa aggodalomra adhat okot, a szakértők egyelőre nem vélik annyira súlyosnak.
Az extrém ultraibolya (EUV) és lágy röntgenfelvételeken a napfolt hidegebb és ritkább anyagból áll, ami miatt ilyen megjelenést mutat.
A napfoltok olyan régiók a Nap felszínén, ahol a mágneses tér sokkal erősebb és nagyobb, mint a környező területeken.
Az Ilf Science tudományos hírportál szakértői szerint ezekben a területeken a mágneses nyomás fokozódik, miközben az atmoszferikus nyomás csökken.
Ennek következtében a környezőhöz képest a hőmérséklet lecsökken, mivel a koncentrált mágneses tér gátolja a forró gázmozgást a Nap belső részeiről a felszín felé.
A következő év elhozhatja az apokalipszist?
A következő maximum – amikor a Nap aktivitása a jelenlegi ciklusban eléri a csúcsát –, a NASA korábbi előrejelzése szerint 2025-ben fog bekövetkezni, ezt az előrejelzést azonban az amerikai űrkutatási szervezet
A NOAA előrejelzése egy másik kutatócsoport észlelés-sorozatán alapul, ami a 2024 közepére vonatkozó előrejelzését követi.
z a csapat olyan mágneses mezőket vizsgált, amelyek a Nap 55. szélességi fokán alakulnak ki a központi csillag mindkét féltekéjén.
Ezek a képződmények az egyenlítő felé vándorolnak, ahol találkoznak, és kioltják egymást, amit a Hale-ciklus (két napciklus) terminátornak (határvonalának) hívnak a napfizikusok.
Fel kell készülni mindenre
Az esemény általában a naptevékenység minimumát követő két évvel következik be.
A kutatócsoport az ilyen jelenségekre fókuszálva úgy véli, hogy ezek a megfigyelések segíthetnek pontosabban megjósolni a napciklusokat. Robert Leamon, a kutató, korábban kifejtette a Space.com csillagászati szakportálnak, hogy
“Ha egy napciklus hosszát nem a minimumtól a minimumig, hanem terminátortól a terminátorig mérjük, láthatjuk, hogy erős lineáris kapcsolat van az egyik ciklus intenzitása és a következő ciklus erőssége között.”
Itt az ideje számos tudós szerint az emberiségnek nagyon alaposan felkészülnie, hogy bármi megtörténhet 2024 és 2025 között, ezekben az években.
ha most karácsonykor már nem is ér el minket durva napkitörés, és geomágneses vihar, a 2024-es, illetve 2025-ös évek tartogathatnak a civilizációnk számára nagyon kellemetlen meglepetéseket
-vélik.