CímlapsztorikEgészségünkTudomány

Megtalálhatták a rák ellenszerét debreceni tudósok? ÜZENTEK a nyilvánosságnak

„Az a betegség, ami most még halálos, a jövőben már nem lesz az” – jelezte az intézmény

Terv szerint még az év végéig elkészül a Debreceni Egyetem ipari parkjában található Nemzeti Gyártó-Kutató-Oktató Középüzem és Gyógyszerésztudományi Kar új épülete, mely teljesen új szintre emeli a közel három évtizedes múltra visszatekintő képzés színvonalát.

Egyúttal megtalálhatják a rák ellenszerét, sőt, talán már jóval többet is tudnak a dologról, amit nem hoznak nyilvánosságra.

Hirdetés

A rektor szerint az átalakítás alatt álló Gyógyszerésztudományi Kar nemcsak a fent említettek okán különleges, hanem amiatt is, mert az egyetem ipari parkjában helyezkedik el, közvetlenül az Innovációs Központ, a PILOT Kutatólaboratórium és a Nemzeti Oltóanyaggyár mellett.

„Egy olyan egészségipari ökoszisztémát hozunk létre, ahol az elemek rendkívül szorosan kapcsolódnak egymáshoz” – mutatott rá Prof. Dr. Szilvássy Zoltán.

Arra a kérdésre, hogy két és fél évvel az Innovációs Központ átadása után hol tart a PILOT Kutatólaboratórium működése, úgy felelt: szinte kész van, és már el is indult ott egy kutatás, amelyet az antibiotikumok hatékonyságának hanyatlása hívott életre.

Mint ismert, a kórházi fertőzések egyre nagyobb problémát jelentenek, a betegek hamar rossz állapotba kerülnek, és a kórokozók sok esetben rezisztensek a már ismert készítményekkel szemben.

„Minden baktériumnak van ugyanakkor egy specifikus halálos ellensége, mi ezeket a baktériumölő vírusokat szeretnénk bejuttatni a szervezetbe.

Ehhez a legmodernebb mikrobiológiai és farmakológiai módszereket alkalmazzuk, az általunk legyártott ampullák akár néhány óra leforgása alatt jelentős javulást hozhatnak.

Ez azt jelenti, hogy az a betegség, ami most még halálos, a jövőben már nem lesz az”

– fejtette ki a rektor, hozzátéve, hogy ez csak az egyik terület, ahol nagy léptekkel haladnak előre, emellett olyan egyéb, szintén vírusok és baktériumok ellen hatékony patikaszereket is kifejlesztenének, amelyek egyelőre nem léteznek, pedig igény, az lenne rájuk.

Bár ezzel sokak szerint számos más betegség csoportra utalt, nem konkrétan a rákra, mindezek ellenére sokan “belelátják” a reményt arra, hogy lehet éppen Debrecenből fogják megtalálni a rák végleges ellenszerét.

Hirdetés

Elvégre rengeteg híres és tehetséges tudóst és Nobel-díjast adtunk eddig is a világnak.

Éppen ezért sokan biztosra veszik, hogy a rákot egy magyar tudós vagy csapat fogja gyógyíthatóvá tenni a világban.

Ti hogy látjátok?

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!