Putyin halála után a Halott kéz mér atomcsapást a világra: világvége bárka van az oroszok kezében?
Megdöbbentő információk láttak napvilágot. Hamarosan bekövetkezik a “tervezett világvége”?
Putyin halála után a Halott Kéz rögtön nukleáris csapást mérne a Nyugatra
-írja az Index veretes cikkében.
Hivatalos moszkvai forrásai alapján a The New York Times óriási szenzációként tálalta 1996. április 16-án, hogy az oroszok belevágtak a világ legnagyobb föld alatti katonai támaszpontjának építésébe.
A lap akkori információi szerint
AZ URÁL HEGYSÉG 1640 MÉTER MAGAS JAMANTAU NEVŰ HEGYÉNEK GYOMRÁBAN KIALAKÍTOTT 1036 NÉGYZETKILOMÉTER (!) NAGYSÁGÚ SZUPERTITKOS BUNKERVÁROS ATOMHÁBORÚ KITÖRÉSE ESETÉN AZ OROSZ FÖDERÁCIÓ KATONAI PARANCSNOKAINAK, KORMÁNYÁNAK ÉS ELNÖKÉNEK AD MAJD OTTHONT.
Ezt végül a kétezres évek után fejezték be az oroszok az információk szerint.
A 300 ezer ember befogadására alkalmas föld alatti komplexum építését csak annak köszönhetően tudták befejezni az oroszok a Szovjetunió bukása után, hogy a tanárok és orvosok bérigényei miatt felvett világbanki hitelek jelentősebb részét Borisz Jelcin (1991 és 2000 között orosz elnök, Vlagyimir Putyin hivatali elődje – a szerk.) ennek a komplexumnak a befejezésére fordította.
A szerző megemlítette azt is, hogy hivatalos információit a Duma és a Kreml semmilyen módon nem kommentálta.
Az amerikai újságíró az összes tényt és találgatást összevetve publikációja lényegét úgy zárta le, hogy az oroszok ismét hidegháborúra készülnek, amelyet a közeljövőben terveznek kirobbantani.
A cikk alapján később számos mítosz, változatos és ellentmondásos találgatás látott napvilágot Jamanatuval kapcsolatban. A fő verzió az volt, hogy
a hegy alatt kialakított föld alatti város atomháború esetén a politikai és a tudományos elit utolsó menedékhelye lesz, valamint itt helyeznék el az állam legfontosabb műkincseit, az ország aranytartalékát több millió tonna élelmiszerrel karöltve.
Olyan fikció is megjelent, hogy a bunker Oroszország államtitkainak és mérnöki berendezések megőrzésére épült egy valamikor beköszönő nukleáris tél esetén.
Megint mások úgy vélekedtek, hogy az objektum az orosz 51-es körzet lehet.
Nagyon sok teória felmerült a háború kirobbanása óta azzal kapcsolatban, hogy Putyin halála esetén, vagy akkor, ha a háború ténylegesen veszni látszik, akkor az oroszok nukleáris csapást mérhetnek a világra, és ebbe a világvége bárkába vonulhatnak vissza.
Így gyakorlatilag egy kis túlzással csak Oroszország egy szűk elitje élné túl az atomháborút, amibe szinte mindenki belepusztul.
Egy esetleges atomcsapás korai észlelése esetén az államfőnek maximum 20 perc állna a rendelkezésére, hogy biztonságos óvóhelyet keressen.
Ez az időhossz, illetve a módosított Mi–8-as helikopter 600 kilométeres hatótávolsága nem elegendő ahhoz, hogy második tankolás nélkül és még időben elérhesse a Jamantau-hegyet a fővárosból.
Ezek alapján tehát nem feltétlen lenne jó ötlet a fente említet helyszínen állítólagosan létrehozott világvége bárka.
Akkor sem járna jobban Putyin, ha az Il–96-300PU (M) típusú elnöki géppel menekülne. Sem Mezsgorje, sem a közeli Inzer település nem rendelkezik repülőtérrel, és a hegyben kialakított bunkervárostól légvonalban 38 kilométerre elnyúló Beloreck kisvárosnak ugyan van leszállópályája, de az olyan rövid, hogy nagy gépek fogadására alkalmatlan.
A komplexumot a világ egyik legnagyobb építőipari vállalkozása, a Védelmi Minisztérium alá tartozó, közel ezer osztállyal rendelkező 30. számú Építési Igazgatóság építette, amelynek kihelyezett központját Mezsgorjéban hozták létre.
Az információközlő szerint a bunkerrendszert az amerikai Cheyenne-hegyi központhoz hasonlóan 1991 körül alakították át Alternatív Nemzeti Katonai Parancsnoksági Központtá.
Az objektum rendelkezik saját kórházzal, fogorvosi rendelőkkel, televíziós stúdióval és egy titkos gyártóüzemmel is, ahol akkor is lehet még atom- és hidrogéntöltetű rakétákat gyártani, ha világháború esetén már megsemmisült a trehgornyij nukleáris robbanófejgyártó és -összeszerelő gyár, valamint a jujuzáni arzenál.
Jamantau ekkor lett a szovjet időkben üzembe helyezett Perimeter, népszerűbb nevén Halott Kéz egyik központja, amely
AUTOMATIKUSAN AKKOR IS ELINDÍTJA MEGTORLÓ ATOMCSAPÁS-SOROZATÁT OROSZORSZÁG ELLENSÉGEIRE, HA ADDIGRA EGY NUKLEÁRIS TÁMADÁS SORÁN MÁR LIKVIDÁLTÁK A KREML URÁT, ÉS MEGSEMMISÍTETTÉK AZ OROSZ HADSEREG FŐBB DÖNTÉSHOZÓIT IS.
A mérnök állítását erősíti, hogy Putyin elnök 2020. november 11-én Szocsiban Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter és Valerij Geraszimov orosz hadseregtábornokkal közösen bejelentette, hogy úgy modernizálták Oroszország nukleáris vezetési és irányítási architektúráját, hogy a mesterséges intelligenciával megspékelt informatikai rendszer akkor is elindítsa a végső megtorló nukleáris ellentámadást, ha ők már nem lennének az élők körében.