Rejtélyes földönkívüli világokat fedeztek fel egy távoli galaxisban: korszakváltás előtt az emberiség
A kutatók rejtélyes csillagokat találtak a Tejútrendszer közelében.
Az Astronomy írt összefoglalót a tanulmányról, amely decemberben jelent meg a Science című folyóiratban.
A világegyetem hemzseg az olyan rendszerektől, melyek középpontjában nem egy, hanem kettő csillag áll, ezek pedig egymás körül keringenek.
A tudósok már régóta feltételezik, hogy az ilyen kettős együttállások harmadánál a kísérőcsillag leszakítja a másik csillag hidrogénburkát, ami így egy különösen forró héliumcsillaggá alakul.
Ez egy olyan eddig fel nem fedezett, meg nem figyelt földönkívüli világ, mely elméletbe akár más lények, civilizációk otthona is lehet.
Bethany Ludwig, a Torontói Egyetem doktorjelöltje és a tanulmány társszerzője a sajtóközleményben így foglalta össze a felfedezés jelentőségét:
“Akárcsak az emberek, a csillagok is társas lények, különösen a nagy tömegűek, ritkán vannak egyedül.”
Maria Drout, a tanulmány vezető szerzője szerint, ha kiderülne, hogy ezek a csillagok ritkák, akkor az egész elméleti keretünk, amely az összes ilyen különböző jelenségre vonatkozik, téves lenne.
Ez hatással lenne a szupernóvákra, a gravitációs hullámokra és a távoli galaxisok fényére is. Ez a felfedezés azt mutatja, hogy ezek a csillagok valóban léteznek”.
Természetesen ahogyan az lenni szokott, a közvéleményt inkább az érdekli, hogy vajon ezen távoli csillagok körül létezhet-e bármilyen fajta élet.
A tudósok egyelőre semmit sem zárnak ki, de az egyértelmű, hogy korszakváltás előtt állunk a földönkívüli élet létének felfedezése, vagy egy esetleges kapcsolatfelvétel terén.