Sokkoló: BIZONYÍTÉKOT találtak rá, hogy nem valóságban élünk, hanem egy mesterséges szimulációban
Ez a felfedezés az egész világunkat átformálhatja. Tulajdonképpen mi mind NEM IS LÉTEZÜNK?!
Egy brit tudós azt állítja, hogy minden korábbinál komolyabb bizonyítékát sikerülhetett felfedeznie annak, hogy az, amit mi valóságnak gondolunk valójában csak egy szimuláció egy számítógép belsejében – és hogy potenciálisan magunk is csak számítógépes programok vagyunk.
Dr. Melvin Vopson szerint ugyanis a biológiai rendszerek, a fizika, de még a világegyetem egésze is úgy tűnik működni, mintha kvázi spórolni próbálna a memóriával, a tárterülettel és a számítási kapacitásokkal – hasonlóan ahhoz, arra mi is törekszünk számítógépes rendszereink esetében.
És ez még nem minden.
Dr. Melvin Vopson nemrég szakmailag publikált elmélete szerint az információnak is van tömege.
Ezen kívül azt állítja, hogy felfedezett egy új fizikai törvényt, amely hasonlít a termodinamika második törvényéhez – csak éppen nem az energiáról, hanem az információról szól.
Az általa az információdinamika második törvényének elnevezett szabály szerint minden fizikai, biológiai és kozmológiai rendszer arra törekszik, hogy egy információs minimumot érjen el.
Egy most publikált új dolgozatában azonban ennek következményeként azt állítja: ez minden korábbinál valószínűbbé teszi az elmélet helyességét, ami szerint csak egy szimulációban élünk
– az előbb említett szabály ugyanis annak megtestesülése, ahogy a szimulációt futtató számítógép és program spórolni próbál a tárhellyel.
Állítása szerint ez többek között “magyarázatot ad a szimmetria elterjedtségére is a világegyetemben”, ami előtt mindeddig értetlenül álltak a tudósok –
az új elmélet azonban nyilvánvalóvá teszi, hogy miért van ez mindenhol jelen.
Szerinte ugyanis a szimmetriák ilyen fokú elterjedtségének oka az, hogy ez lehetővé teszi az információval történő spórolást.
Magyarán így tud spórolni a szimulációt futtató számítógép az enegriával, erőforrásokkal.
A professzor ugyanakkor nem áll meg elméleti következtetéseknél, hanem azt tervezik, hogy gyakorlati kísérletekben is próbára teszi elméletét – ezáltal potenciálisan igazolva azt, hogy valóban egy szimulációban élünk.
“Az egyik lehetséges út egy tavaly kigondolt kísérletem lenne, ami részecske-antirészecske ütközések segítségével igazolhatja az anyag ötödik állapotát az univerzumban – és megváltoztatja az általunk ismert fizikát.”
Egy másik, tőle függetlenül dolgozó tudóscsoport egyébként éppen a nyáron számolt be arról, hogy potenciálisan sikerült egy új, ötödik természeti erőt is azonosítaniuk a Fermilab nevű amerikai részecskegyorsítóban atomok ütköztetéséből gyűjtött mérési adatok alapján.
Ennek mibenlétét ugyanakkor egyelőre nem tudni – így azt sem, hogy lehet -e valami köze Vopson professzor információelméleti feltételezéséhez.