Ősi portálok, istenek kapui – egyes civilizációk ezek használatával virágoztak fel, mások buktak alá
Rengeteg feljegyzés létezik nyom nélkül eltűnő népekről, kámforrá váló hadseregekről, a semmiből feltűnő utazókról… Mindezekre magyarázatként szolgálnak a múltunkból “kitörölt” kapuk.
Az ősi portálokról számos más későbbi kultúra is megemlékezik.
Ezekről a helyekről úgy írtak a történelem során, mint olyan kapuk, melyeken keresztül az ősi istenek a mi világunkba léptek át.
Olyan látogatókról tettek említést, akik kámforrá váltak, majd újra elő kerültek ezekből az átjárókból, és amelyekből olykor egész hadseregek szivárogtak át a mi, emberi világunkba.
Akik a “túlsó” világ lényeivel szövetséget kötöttek, birodalommá nőhettek azzal, hogy tudták, melyik ősi kapu a bolygó melyik részére “nyílik”…
Sehol a világon egyetlen ilyen sem maradt meg, mégis tudni lehet létezésükről különféle feljegyzésekben, vagy faragásokon találtak róluk ábrázolásokon.
Ennek szintén ijesztő okai lehettek a múltban.
Ezeken az ősi kapukon keresztül ugyanis más világok lényei is átjöhetek.
Alapvetően nem az emberiség építette őket, legalábbis a legelső kaput nem.
Az ősi istenek adták át az első kapuk létrehozása után, hogy az emberek, a legősibb kultúrák képesek legyenek a maguk portáljait megépíteni.
Ezen portálok stratégiai jelentőségűek voltak: az Istenek nyersanyagokat, és egyéb technológiát küldhettek át ezeken keresztül.
A portálok azonban már ettől kezdve is időzített bombák voltak egy Földért folytatott jövőbeli háborúhoz…
A régészek egy része – akik nyitottak a paleoasztronautika és az ősi idegenek elméleteire – úgy vélik, valamiféle vallási rituálé részei lehettek ezek a portálok a stratégiai jelentőségük, és logisztikai funkciójuk mellett.
Faragásaik zömmel gyilkos teremtményt – mérges skorpiót, támadó vadkant, bősz oroszlánt – ábrázolnak.
Az kapuk őrzői vagy totemállatai lehettek ezek a fenevadak, akik megvédték a világunkba belépő lényektől a Földet.
Ma több kapu nyomairól tudunk: Egyitpomban a gízai Nagy piramis alatt is található egy ilyen kapu állítólag, valamint Göbekli Tepe alatt, ahol már geomágneses letapogatással fel is fedezték a portálokat “kiadó” kőköröket, egymásba ágyazva.
Sokak szerint pedig az Angliában található Stonehenge is egy ilyen, egykor működő portál lehetett.