Rétvári Bence államtitkár szerint a kórházi fertőzések olyan kockázat amit minden magyar betegnek vállalnia kell a kórházi kezelések során.
Olyat mondott még, hogy az ember zsebében kinyílik a láncfűrész!
Évek óta egyre csak nő a kórházi fertőzések száma Magyarországon.
Évről évre egyre több esetet jelentenek, azonban még így is sokkal több lehet a valós esetek száma, mint azt a nyilvánosságra hozott adatok mutatják.
A hazai egészségügyi intézményekben terjedő fertőzésekről kérdezett kedden a parlamentben Gurmai Zita, az MSZP képviselője, aki arra volt kíváncsi,
hogy miért nem teszi közzé a kormány azt a kimutatást, amelyből intézményekre lebontva meg lehetne tudni a kórházi fertőzések számát.
Gurmai kihangsúlyozta, hogy a helyzet rossz, és az a véleménye, hogy a kormány nem a kórházi fertőzések magas számától fél,
nem attól, hogy sok ezren meghalnak, hanem attól, nehogy megtudja a közvélemény, milyen drámai a helyzet a kórházakban.
Hozzátette még, hogy szerinte ez egy cinikus, embertelen, életveszélyes struccpolitika, illetve hogy egyes számítások szerint 2021-ben 16 ezer-21 ezer kórházi fertőzést azonosítottak, és az esetek csaknem fele halállal végződött.
Válaszában Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára közölte, minden kórházi ellátás valamilyen kockázattal jár, közös cél, hogy minél kisebbek legyenek a kockázatok.
Vagyis Rétvári szerint teljesen normális a helyzet.
Sőt, ezzel azt is mondta tulajdonképpen, hogy az, hogy ma ha valaki befekszik valamilyen kezelésre, és később elkap egy súlyos kórházi fertőzést, majd meghal, az a “kockázat” része.
Annak a kockázatnak a része, amit minden magyar és beteg embernek vállalnia kell, aki kórházi kezelésben részesül.
Ti mit üzennétek a kedves politikus úrnak?