Emberi történelmet írhat a földönkívülieknek tulajdonított rádiójel: tényleg a Földnek üzenhetett egy másik világ – állítják
Óriási bejelentések jöhetnek.
Döbbenetes feltételezés látott napvilágot a világ talán leghíresebb jelsorozatával kapcsolatban, melyről a mai napig úgy vélik, hogy egy idegen civilizáció üzenete is lehetett.
A híres HŰHA!-jel akár egy lakható bolygóról is eredhet.
Legalábbis a jel eredési helyeként számon tartott Nyilas csillagképben azonosítottak egy, a mi Napunkhoz nagyon hasonló csillagot.
A HŰHA!-jel (WOW!) egy 1977-ben rövid ideig (egész pontosan 1 perc és 12 másodpercig) fogott rádiójel, amely azóta is az egyik legalkalmasabb jelölt azzal kapcsolatban, hogy akár egy idegen civilizáció is küldhette.
A jelet az Ohio State University azóta már lebontott Big Ear teleszkópja fogta be, és annyira különlegesnek tűnt, hogy a kinyomtatott lapra odaírták mellé, hogy WOW! (HŰHA!).
A SETI kutatóinak ez a jel tehát kiemelten fontos, de az is igaz, hogy többen próbálták már természetes okokkal magyarázni a hátterét, mint például egy elhaladó üstökössel – de ezeket eddig jellemzően megcáfolták.
A mai napig tehát lehetséges hivatalos magyarázatként el lehet akár azt is fogadni, hogy idegen civilizáció küldhette, már csak a rádióadás jellemzői miatt is.
Most azonban egy kutató új módszerrel rukkolt elő – alaposabban megvizsgálta a jel eredési pontjának tartott Nyilas-csillagképet, ahol azonosított egy, a mi Napunkhoz hasonló csillagot.
Egy olyan csillagot, ahol a körülötte elhelyezkedő bolygók lakhatóak lehetnek.
Ez pedig túl sok véletlen egybeesés.
Sokak szerint ezek közvetett bizonyítékok lehetnek arra, hogy a Hűha! jel valóban idegen eredetű, mesterséges üzenet lehetett.
Nem biztos, hogy pont nekünk címezték lehet csak szétszóródott a jel az univerzumban, és mi pont befogtuk ezt a jelet.
A legtöbb tudós szerint az adott szóban forgó csillag körüli bolygók között kellene keresgélni és ezeket jobban megfigyelni.
Az LS megkérdezett egy szakértőt is, aki szerint ez az eljárás a potenciális jelöltek leszűkítésére nem is rossz ötlet, aminek az oka az, hogy egy idegen civilizáció elképzelésekor csak egyetlen példára tudunk támaszkodni – a sajátunkéra.
Az emberiségben pedig a SETI, tehát az idegen civilizációk utáni kutatás a 20. század közepén merült fel először, nem sokkal azután, hogy a hadseregek elkezdtek erős elektromágneses eszközöket használni. Mint a szakértő fogalmazott:
„Nem hiszem, hogy véletlen egybeesés, hogy az emberi történelemben az a pont, amikor elkezdtünk intelligens életre utaló jeleket sugározni, egyben ugyanaz a pont, amikor felmerült az ötlet, hogy ilyen jeleket keressünk az űrben.”