A földönkívüliek már itt vannak? Bizarr alien-szerű lények kerülnek elő az óceánból
Az invázió elkezdődött?
Az egész világot bejárták a felvételek
Különös dologra lett figyelmes egy tengeri élőlényekre specializálódott TikTokker, amikor a kaliforniai partot járta: egy spirál formájú, sötétzöld, puha tojást feküdt a földön, aminek a belsejében egy kis élőlény mocorgott.
És ez még csak egy volt a sok olyan furcsa lény közül, melyek az utóbbi hetekben, hónapokban bukkantak elő az óceánok mélyéről.
Japán partjainál is 3-4 méter magas halszerű lények jelentek meg, teljesen összezavarva a búvárokat, akik egyébként azt állítják, hogy egy ősi japán legenda szerint a “világvégét” jelzik előre ezek megjelenése.
Ez utóbbira egyébként van egy tudományos magyarázat is:
Ezek a fajta halak egyszerűen megérik a közelgő lemeztektonikai elmozdulásokat és így valóban előre jelezhetnek egy nagyobb erejű rengést melyre Japánnak hamarosan fel kell készülnie.
Földönkívüli invázió a mélyből?
A 7 milliós megtekintés felett járó videót készítő TikTokker kézbe vette, majd kicsit beszélt is a tojásról, amely szerinte hajlékony és nyúlós, de idővel megkeményedik.
A videó egy pontján a kamera elég közel kerül a tojás burkához ahhoz, hogy láthassuk a benne lévő apró embriót.
Azonnal elterjedta felvételek kapcsán, hogy valamiféle földönkívüli-szerű lény lehet a háttérben.
Sőt, ufós körökben egyenesen földönkívüli invázióról kezdtek el beszélni.
@california.shelling Yes, this was laid by a mama shark!!! California horn sharks lay these corkscrew eggs and wedge them into rocks, but sometimes nature has another plan. #sharkegg #shark #sealife #oceanlife ♬ original sound – California.Shelling
David Ebert, a kaliforniai Moss Landing Marine Laboratories Csendes-óceáni Cápa Kutatóközpont igazgatója a Science Fridaynek megerősítette, hogy ez egy cápapete kehet aminek burka “általában gyorsan megszilárdul”.
Míg a cápakölyök a kikelésig magára marad, az ikra “egy kis tápanyagdobozban van, amelyből a fejlődő embrió fejlődik”, tette hozzá a szakember.
Nem minden az, aminek látszik…?
Az igazgató szerint az “uzsonnásdoboznak” ki kell tartania a cápa kikeléséig.
A tojások egyébként egy cápakölyköt tartalmaznak, amelynek a kikelése a környezeti körülményektől és a genetikától függően hat-kilenc hónapig tart.
A nőstény szarvcápák 11-14 naponta képesek ikrákat rakni, és az ikrákat ez a dugóhúzó alakú burkolat védi.
A csavarodó forma lehetővé teszi a nőstény cápák számára, hogy “ékeljék” az ikrákat a környezet apró repedéseibe és hasadékaiba, hogy elrejtsék őket a potenciális ragadozók elől.
Ilyen és ehhez hasonló ritkábban látható élőlények gyakran felvetik a gyanúját annak, hogy földönkívüliek tanyázhatnak az óceánok mélyén.
Tény, hogy mind a mai napig mindösszesen néhány százalékát voltak képesek a tudósok a világ óceánjainak feltérképezni, így rengeteg ismeretlen élőlény rejtőzhet még odalent.