Ausztrál tudós ijesztő jóslata az emberiség végéről: ha ez bekövetkezik…
Lejárt az időnk?
A tudósok szerint az 1950-es években beléptünk egy új korszakba a Föld történetében, az antropocén korszakba.
Ennek oka az, hogy az emberiség már olyan mértékben befolyásolja a Föld geológiáját, légkörét és élővilágát, hogy ezáltal egy teljesen új időszak kezdődött.
Azonban felmerül a kérdés, hogy ha az ember, aki olyan jelentős befolyással van mindenre, egyszer csak eltűnne, hogyan változna meg a környezet, amelyet ma ismerünk.
Frank Fenner ausztrál virológus 2010-ben azt állította, hogy a túlnépesedés, az éghajlatváltozás és a környezet pusztítása miatt valószínűleg az emberiség a következő évszázadban kihal.
Ha ez bekövetkezik, a bolygón hagyott nyomaink hamarabb elhalványulnak, mint gondolnánk; a városok összeomlanak, a szántóföldeket benövi a vad növényzet, a hidak ledőlnek.
Alan Weisman A világ nélkülünk című könyvében 2007-ben azt állítja,
hogy az emberiség nyoma idővel eltűnik, és csak egy vékony műanyagréteg, radioaktív izotópok és csontok maradnak belőle.
A természet milyen gyorsan veszi vissza az ember által alakított környezetet, főleg az adott terület éghajlatától függ.
A Közel-Kelet sivatagában még mindig láthatók több ezer évvel ezelőtti romok, míg az európaiak először léptek a brazil esőerdők területére 1542-ben, és rövid idő alatt a dzsungel visszafoglalta az elhagyott területeket.
Az emberiség kihalása után azon állat- és növényfajok szenvednének a leginkább, amelyek szoros kapcsolatban vannak az emberrel. A
rovarok lennének az igazi nyertesei az ember eltűnése esetén, mivel gyorsan szaporodnak és szinte minden környezetben meg tudnak élni.
Azok az állatok pedig, akik rovarokat esznek, szintén elszaporodnának, hiszen bőven lesz számukra táplálék.