EgészségünkTudomány

Dr. Sam Parnia megtalálta a halál utáni élet végső bizonyítékát: “halálunkkor a valóság új dimenzióiba kerülünk”

Sokkoló dolgokat állít!

A tudósok olyan agyi mintákat figyeltek meg haldokló betegeknél, amelyek korrelálhatnak az általánosan jelentett

“halálközeli élményekkel,” mint például a tudatos látomások, a testen kívüli érzések, a saját élet áttekintése és a “valóság más dimenziói,” jelentette egy új tanulmány.

Hirdetés

Az eredmények az első átfogó bizonyítékot szolgáltatják arra, hogy a betegek emlékei és agyhullámai a halálközeli élmények (HKÉ) univerzális elemeire utalnak.

Sam Parnia, intenzív terápiás orvos és a NYU Langone Health orvostudományi tanszékének docense által vezetett kiterjedt többéves tanulmány során a kutatók 567 beteget figyeltek meg a világ 25 kórházában, amikor szívmegállás után kardiopulmonális újraélesztésen (CPR) estek át, amelyek többsége halálos kimenetelű volt.

A betegek tucatjainál rögzített elektroencefalogram (EEG) agyi jelek azt mutatták, hogy a fokozott tudatosság epizódjai a szívmegállás után egy órával jelentkeztek.

Bár a vizsgálatban részt vevő betegek többségét sajnos nem élesztették újra CPR-rel, 53 beteget hoztak vissza az életbe.

A túlélők közül 11 beteg számolt be tudatosságról a CPR során, és hat számolt be halálközeli élményről.

Parnia és kollégái azt sugallják, hogy az életből a halálba való átmenet gátlástalansági állapotot válthat ki az agyban, amely “úgy tűnik, hogy elősegíti a valóság új dimenzióinak világos megértését – beleértve az emberek mélyebb tudatosságát -, minden emléket, gondolatot, szándékot és cselekedetet másokkal szemben erkölcsi és etikai szempontból,” mely megállapítás a Resuscitation folyóiratban megjelent új tanulmány szerint mélyreható hatással van többek között a CPR-kutatásra, az életvégi ellátásra és a tudatosságra.

Azok a betegek, akik túlélik a szívmegállást, “következetesen arról számoltak be, hogy bár a hozzám hasonló orvosok szemszögéből – akik megpróbálják újraéleszteni őket, amikor úgy tűnik, hogy kómában vannak, és abszolút nem reagálnak, élet és halál között ingadoznak – saját belső perspektívájukból úgy találják, hogy teljesen tudatosak,”

– mondta Parnia

“Van egy belső tapasztalatuk, és a tudatosságuk nem csak ott van, hanem olyan szintre emelkedik, amit még soha nem tapasztaltak meg.

Hirdetés

Gondolataik élesebbek és tisztábbak a szokásosnál.”

“Fontos, hogy ez a tapasztalat magában foglalja az egész életük céltudatos, értelmes újraértékelését is,” – folytatta.

“Nem csak véletlenszerű pillanatokat, hanem az egész életüket.

Számos tanulmány utalt arra, hogy a felnőtt lakosság akár 10 százaléka is élhet ilyen tapasztalatokkal, ami ha kiszámoljuk, valószínűleg 400 vagy 500 millió embert jelent a világon.”

Tekintettel ezeknek a HKÉ-knek a mindenütt jelenvalóságára és közös témáira, Parnia és kollégái elhatározták, hogy olyan specifikus agyhullámokat keresnek haldokló emberekben, amelyek kapcsolatban állhatnak azokkal az élményekkel, amelyekről oly gyakran számolnak be a halálközeli élmények túlélői.

2017 és 2020 között a csapat több száz kómás beteget tanulmányozott, akik CPR-en estek át az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok kórházaiban.

Az EEG-mérés ilyen intenzív környezetben érthető kihívást jelent, és a kutatóknak rögzíteniük kellett az agyi aktivitást a mellkasi kompressziók közötti rövid szünetekben. De sikerült megragadniuk a tudatos elme átmeneti biomarkereit számos betegnél, jóval a kezdeti szívmegállás után.

“Az egyik dolog, ami egyedülálló volt ebben a projektben, hogy ez volt az első alkalom, hogy a tudósok összeállítottak egy módszert a tudatosság jeleinek vizsgálatára az emberekben, miközben újraélesztik őket, az agyi markerek vagy a tudat agyi jeleinek keresésével, EEG eszköz és agyi oxigénmérő segítségével,”

– magyarázta Parnia.

“A legtöbb orvosnak azt tanítják, és úgy vélik, hogy az agy körülbelül öt vagy 10 perc oxigénhiány után meghal,”

– mondta Parnia. “Az egyik legfontosabb pont, ami ebből a tanulmányból kiderül, hogy ez valójában nem igaz. Bár az agytevékenység ellaposodik, miután a szív leáll, és ez
másodperceken belül megtörténik, ez nem jelenti azt, hogy tartósan károsodott és meghalt. Csak hibernált.

Amit meg tudtunk mutatni, az az, hogy valójában az agy képes reagálni és helyreállítani a funkcióit, még egy órával később is, ami egy egészen új lehetőséget nyit meg az orvosok számára, hogy új kezeléseket kezdjenek.”

Valójában a tanulmány arról számol be, hogy “a tudattal összhangban lévő, közel normális/fiziológiás EEG-aktivitás (delta, théta, alfa, béta ritmusok), valamint a kognitív és neuronális aktivitás hálózati szintű újraindulása 35-60 perccel az újraélesztés után jelentkezett.

Ez az első jelentés a tudat biomarkereiről a CA/CPR során.”

Ezek az eredmények összhangban vannak a haldokló emberek tapasztalataira összpontosító közelmúltbeli tanulmányokkal, amelyek magukban foglalják a halál során az agyi aktivitás megugrásáról szóló jelentéseket, a halálba való fokozatos elmozdulás bizonyítékait (szemben a hirtelen eseményekkel) és a halálközeli élmények közös témáit.

Parnia és kollégái 28 szívmegállás túlélőt is megkérdeztek a tapasztalataikról. A csapat megjegyzi, hogy azok az élénk tapasztalatok, amelyekről a betegek az élet és halál határán számolnak be, nagyon különböznek az álmoktól és hallucinációktól, amelyek a szívmegállásból való felépülés napjaiban vagy heteiben fordulhatnak elő.

Valójában a különböző háttérrel és kultúrával rendelkező emberek hasonló elemekről számolnak be halálközeli élményeikkel kapcsolatban, mint például testen kívüli utazás egy megnyugtató helyre, például egy gyermekkori otthonba, ahol a személy életét részletesen áttekintik egy erkölcsi lencsén keresztül, majd egy intuíció követi a testbe való visszatérést.

A csapat azt javasolta, hogy ezeket a közös tapasztalatokat, amelyek magukban foglalják a valóság új dimenzióiba való bepillantást is, az agy gátlásainak felszabadulása váltja ki a halál során, ami lehetővé teszi a megnövekedett tudatosság epizódjait, amelyek az élők számára elérhetetlenek.

“Amikor megnéztük a felidézett halálélményeket, és ezeket valójában a világ népessége körében figyelhetjük meg, a témák mind következetesek voltak,”

– mondta Parnia.

“Arra a következtetésre jutottunk, hogy ez egy valódi tapasztalat, amely csak a halállal jön létre.

Ahogy átlépünk az életből a halálba, valahogy megtörténik ez az élmény.”

“Lényegében azt fedezzük fel, hogy mi történik mindannyiunkkal, amikor átmegyünk a halálon; mi történik a tudatunkkal,”

– vonta le a következtetést.

“Terveink szerint átfogóbb módszereket dolgozunk ki arra, hogy másodpercről másodpercre elemezzük, mi történik az agyban, hogy lényegében feltérképezzük az élet és halál neurofiziológiáját az emberekben, miközben keresztülmennek rajta.”

Forrás: ÚjVilágtudat

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!