Ez a technológia forradalmasíthatja az áruszállítást: mágnesesen lebegő kapszulák jöhetnek
Ez a megoldás tényleg jelentős változásokat hozhat bizonyos tekintetben arra vonatkozóan, hogy hogyan is szállítsák a jövőben az árut.
Ráadásul idővel nem csak áru, hanem minden egyéb más szállítására alkalmas leget.
A különleges technológia egyik nagy előnye, hogy nem akadályozza a már meglévő forgalmat, sőt, teljesen független tőle, ezáltal jóval gyorsabb is.
A mágneses síneken működő találmánnyal csak az Egyesült Királyságban évente sok millió tonna szén-dioxid kibocsátását lehetne megspórolni.
Az innovatív rendszer mágneses síneken működő, rendkívül hatékony mágneses motorokkal hajtott kapszulákat használ a ládák mozgatásához.
A járművek optimális esetben 31 mérföld per óra sebességgel „száguldanának” a számukra kialakított, nagy sűrűségű polietilénből (HDPE) készült, 0,9 méter átmérőjű alagutakban.
A csöveket már létező köz- és vasúti útvonalak mentén, a földfelszín alatt, talajszinten vagy akár felfüggesztett formában építenék meg.
A csatornák az Amazonhoz vagy az Ocadóhoz hasonló cégóriások magas szinten automatizált raktáraiba csatlakozhatnának.
A fejlesztők a rendszer demonstrációs verzióit a London-közeli North Wembley-ben már megépítették.
Jelenleg kereskedelmi nagyságrendű, tesztprogramra alkalmas területek után kutakodnak.
Ha a hálózat nagyságát az Egyesült Királyságban sikerülne a terveknek megfelelő léptékűre növelni, évente sok millió tonna szén-dioxid kibocsátását lehetne elkerülni.
Egy biztos: sorsfordító évek következnek.
Elég nagy a valószínűsége, hogy a speciális technológia el fog terjedni, és talán 5-10 év múlva a klasszikus áruszállítás feledésbe fog merülni.
Szerintetek lenne létjogosultsága egy ilyen technológiának?