Tech-KütyükTudomány

Ezer embert küldenek a Vénuszra ahol földönkívüliekkel találkozhat: az ember interplanetáris fajjá válik

Mérföldkő jön az emberiség történelmében. Földönkívüliekkel találkozhatnak a Vénuszon? Vészjósló előjellel.

Nagyszabású áttörés: emberek élhetnek hamarosan a Vénuszon?

2050-re ezer embert küldenének a Vénuszra, akik egy 50 kilométerrel a bolygó felszíne felett lebegő kolóniában élhetnének a bolygón.

Ez még a meglehetősen távoli céldátummal együtt is hatalmas vállalásnak tűnik, hiszen a Vénuszon olyan szélsőséges körülmények uralkodnak, hogy még a bolygóra eddig küldött leszállóegységek is legfeljebb percekig, vagy legjobb esetben egy óráig maradtak üzemképesek.

Hirdetés

Az égitest atmoszférája 96%-ban szén-dioxidból áll, a bolygót pedig sűrű, kénsavból képződő felhők borítják, amelyek szintén hozzájárulnak az üvegházhatáshoz.

Ennek következtében a Vénusz felszínén a hőmérséklet a 475 Celsius-fokot is elérheti, miközben a légnyomás nagyjából kilencvenszerese a földinek – vagyis nagyjából akkora, mintha másfél kilométer mélyre merülnénk az óceánba.

Emberek a pokolban? Az OceanGate újabb “remek” ötlete?

Emiatt Söhnlein is elismeri, hogy a Vénusz meghódításának tervére még az űrszektoron belül is “sokan felhúzzák a szemöldöküket”, ám a feladat szerinte mégsem lehetetlen.

Ahogy ő mondja, az eddigi kutatási adatok alapján a Vénusz felszínétől nagyjából 30 mérföldre van egy vékony sáv, ahol mind a hőmérséklet, mind pedig a légnyomás megfelelő lehet, így az állomás tervezésénél a legnagyobb kihívást a kénsavból álló felhők jelenthetik.

Alig egy hónapja, hogy az OceanGate Expeditions Titan nevű tengeralattjárója tragikus balesetet szenvedett az Atlanti-óceánon, amikor a Titanichoz tartó út során egy mindeddig ismeretlen hiba miatt a hajótest összeroppant.

A tragédiában a fedélzeten tartózkodó összes utas, köztük a cég alapítója és vezérigazgatója, Stockton Rush is életét vesztette, aki 2009-ben Guillermo Söhnleinnel együtt alapította meg a céget

-írja a Rakéta.hu.

Földönkívüliekkel találkozhatnak a Vénuszon?

Bár az 1984-es Vega-2 küldetés óta senki sem kísérelt meg leszállni a bolygón, elképzelhető, hogy ez már a közeljövőben megváltozik.

A Vénusz iránt az elmúlt években ismét fokozódott az érdeklődés, különösen azután, hogy 2020-ban egy nemzetközi kutatócsapat bejelentette, hogy a bolygó felhőiben foszfin nyomaira bukkantak, ami földi körülmények között erős indikátora lenne az élet jelenlétének.

Hirdetés

Így akár idegenek is jelen lehetnek valamilyen formában a “pokoli” bolygón.

A Vénusszal kapcsolatos kutatásokat a jövőben felgyorsíthatja, hogy a jelek szerint a privát szektor is elkezdett érdeklődni a bolygó iránt, a tavaly bejelentett Venus Life Finder misszió pedig már kifejezetten azzal a céllal indulhat útnak, hogy az élet nyomaira bukkanjon a bolygó felhői között.

Egy biztos:

2050-re jelentősen megváltozhat az emberi civilizáció és igazi mérföldkőhöz érhet több szempontból is.

Egyesek szerint azért is, mert interplanetáris fajjá válhatunk, mivel több bolygón leszünk jelen, mások szerint azért is, mert a Vénuszon földönkívüliekkel fogjuk felvenni a kapcsolatot.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!