Funkcionális láthatatlanná tévő pajzsot hoztak létre a tudósok
A Harry Potter ikonikus láthatatlanná tevő köpenye által ihletett, valós láthatatlansági pajzsok eltüntethetnek mindenkit, aki mögéjük bújik.
Az Invisibility Shield Co. egy brit székhelyű startup, amely több mint két éve dolgozik egy megfizethető láthatatlansági mechanizmuson.
A cég a közelmúltban egy sor láthatatlanná tevő pajzsot mutatott be, amelyek meglepően egyszerű technológián alapulnak, hogy a felhasználókat szabad szemmel láthatatlanná tegyék.
Úgy tűnik, a pajzs egy “precíziós tervezésű lencsetömböt” használ, hogy elterelje a fényt a pajzs mögött lévő alanyról a megfigyelőtől távol.
A lencsék függőlegesen vannak elhelyezve, hogy lehetővé tegyék a tárgyból érkező fény diffundálását, amikor áthalad a pajzson. Az alany hátterének fénye megtörik a megfigyelő irányába, aki nem látja a pajzs mögött rejtőző tárgyat.
“A megfigyelő szemszögéből ez a háttérfény hatékony módon vízszintesen elkenődik a pajzs elülső oldalán, azon a területen, ahol a tárgy általában látható lenne,”
– osztotta meg a cég.
A projekt mögött álló csapat állítólag különféle lencseformákat, szögeket és mélységeket tesztelt, és végül egy olyan változat mellett döntött, amely nem igényel mérgező gyantákat, amelyeket általában az ilyen kialakításokban használnak.
Ezenkívül a pajzs kizárólag az optikára támaszkodik, és nincs szüksége áramforrásra a varázslat létrehozásához.
Annak ellenére, hogy alig több mint 5 centi vastag, a pajzs mindössze 4 kilogrammot nyom, ami könnyen hordozhatóvá teszi.
Íme:
A láthatatlansági pajzsok kétféle méretben kaphatók: a szabványos 90×60 centis méretű, amely 394 dollárért megvásárolható, és a kisebb, 30×20 centis változat 64 dollárba kerül, nemzetközi szállítással együtt.
A projekt Kickstarter oldala szerint a láthatatlansági pajzs akkor működik a legjobban, ha egyenletes háttér, például lombozat, fű, homok vagy az égbolt elé helyezik, de az épületek, sínek vagy festett vonalak esetében is beválik.
Az Invisibility Shield Co. hangsúlyozza, hogy alkotásai ugyan megvédik a felhasználót attól, hogy lássák, de nem védik meg semmiféle támadástól, mivel rugalmas és nem merev anyagból készült.
A brit székhelyű startup azt állítja, hogy néhány napon belül már több száz előrendelést regisztrált a láthatatlansági pajzsra, és reméli, hogy ez év decemberében megkezdheti a szállítást.