CímlapsztorikÉrdekes világ

Magyar Orvosi Kamara: Összeomolhat az egészségügy: nem tudnak mindenkit megmenteni

Küszöbön áll az összeomlás. „Emberek halnak meg, akiket egyébként megmenthettünk volna”– erről beszélt Svéd Tamás, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) titkára a Szabad Európának.

Életbe léphet a “Vörös kód”, nem tudnak mindenkit megmenteni

Svéd Tamás a Szabad Európának beszélt a z egészségügy katasztrófa közeli állapotáról.

AZ EGÉSZSÉGÜGYI ELLÁTÁS SZÍNVONALA GYORSAN ROMLIK, ÉS MÁR KÖZEL VAN AZ ÖSSZEOMLÁS.

Hirdetés

. „Annak ellenére, hogy az egészségügy darázsfészek, most már muszáj hozzányúlni, különben a közellátás romlása folytatódik, és a folyamat csak gyorsul” – fogalmazott a MOK titkára.

A helyzet már tényleg nem várhat halasztást mivel így is tudnak esetekről, amikor emberek amiatt haltak meg, mert rossz a rendszer és nem tudja ellátni a feladatát.

Emberek halnak meg az ellátás késlekedése miatt

Adott esetben emberek halnak meg az ellátás késlekedése miatt.

Emberek halnak meg, akiket egyébként megmenthettünk volna.

A megelőzhető halálok miatti halálozási statisztikákban Magyarország sajnos kifejezetten rosszul teljesít

– fogalmazott Svéd Tamás, hozzátéve: ezt a trendet meg kell fordítani, és eljutni addig, hogy növekedjen az országban az egészségben töltött életévek száma

– tette hozzá.

Bérelemelés és támogatás kell, különben a magas rezsiárak bedöntik a kórházakat

Svéd Tamás úgy véli, hogy rövid távon a legfontosabb egy érdemi szakdolgozói béremelés lenne, amely megállíthatná a további lemorzsolódást, és talán visszacsábíthatna olyanokat, akik a magánellátásba távoztak vagy más területen helyezkedtek el.

Az ő tudásuk és munkaerejük nagyon hiányzik jelenleg.

Hirdetés

„A kórházak költségvetése tovább borul a rezsiárak emelkedése miatt, ezért újabb tőkeinjekciókra lesz szükségük, emiatt csúszik a szakdolgozói béremelés, ezért további ápolókat veszítünk, ezzel pedig lefelé tartó spirálba kerülünk, ahol újabb és újabb osztályok zárnak be ideiglenesen vagy akár hosszabb időre, a várólisták tovább növekednek, miközben azok, akik nem tudják majd rendesen fűteni a lakásukat, felső légúti vagy tüdőgyulladással és egyéb problémákkal kórházba kerülnek, és lehetnek olyanok is, akik jobb híján melegedőnek használják majd az intézményeket, ezért sokkal nagyobb lesz a terhelés”

– sorolta Svéd Tamás. És mindehhez még hozzájöhet egy esetleges újabb járványhullám is, ezért nem számítanak vidám őszre és télre

– tette hozzá.

Jól érzékelhetően tehát igen nagy a baj, amit sürgősen “orvosolni kell”.

Máskülönben tényleg tömegével lehetnek majd olyan halálesetek, amikor meg lehetett volna menteni valakit, ha a magyar egészségügy nem lenne romokban.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!