Címlapsztorik

Rendkívüli: bármikor elrendelhetik az online oktatást!

Kiderült, mikor következhet be a teljes váltás.

Bármikor elrendelhetnek online oktatást a következő tanévben, amennyiben „elháríthatatlan ok miatt az iskola működtetése nem lehetséges”. De mi történhet a tanév alatt, ami miatt leállhat a jelenléti oktatás?

Ennek több oka lehet, és akáre gyütt is bekövetkezhetnek, ezért sokan valószínűsítik, hogy ismét megtörténik majd, hogy online oktatásra kell majd áttérni az egész országban, vagy legalábbis számos helyen.

Hirdetés

Energiaellátás

Ami az iskolákat illeti, a Belügyminisztérium levele szerint „haladéktalanul fel kell mérni az intézményekben a gázról a fatüzelésre történő átállás mihamarabbi lehetőségét, kályhák beszerzésével”.

A levél tanúsága szerint tehát a kormány attól tarthat, hogy nem elképzelhetetlen, hogy nem tudják majd fenntartani az intézmények energiaellátásának zökkenőmentes biztosítását.

Ez pedig eredményezheti azt, hogy egyszerűen bezárák az iskolákat országszerte, hogy ne kelljen azt felfűteni semmivel, mivel a fogyták lévő gázzal nem lehet majd, tűzifa alapú fűtés pedig sok helyen nem lehetséges.

A jó öreg covid

Ugyan a járvány idén nyáron nem hódított nagy teret magának, azt mindenképp figyelembe kell venni, hogy az elmúlt héten több mint 14 ezer új fertőzöttet azonosítottak idehaza.

A kormányzati tájékoztató oldalon megjelent adatok szerint 14 402 új fertőzöttet igazoltak, meghalt 54 beteg.

A kórházban ápoltak száma is nő, jelenleg 1345 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 19-en vannak lélegeztetőgépen.

A szakértők szerint pedig nem kizárt, hogy az őszi-téli időszakban új erőre kap a koronavírus.

Pedagógus hiány

Erről keveset beszélnek kormányzati kommunikáció terén, pedig olyan szinten durvul a tanárhiány, ezt pedig már nem lehet orvosolni.

Egyelőre ugyan van elég pedagógus az iskolákban ahhoz, hogy megkezdődjön a tanév, de könnyen előfordulhat, hogy a pedagógussztrájk tovább folytatódik a szeptemberben kezdődő tanévben is.

Hirdetés

Korábban Gosztonyi Gábor, a Pedagógusok Szövetségének (PSZ) alelnöke úgy fogalmazott, hogy a helyzet változásához minimum 45 százalékos azonnali béremelésre lenne szükség. Ha ez nem történik meg, akkor valószínűleg még többen távoznak a pályáról.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!