CímlapsztorikMisztikum

Több ezer éves babilóniai kőtábla ábrázolja Bábel tornyát: megoldódhat a Bibliai rejtély

A torony létezését erősíti meg, leírja a pontos munkafolyamatokat. A kőtáblát eredetileg Krisztus előtt 600-ban készítették..

Babilónia volt a neve az ókor végén Dél-Mezopotámiának – a mai Irak középső és déli részének –, aminek az Óbabiloni Birodalom korától a hellénizmus idejéig Babilon volt a legjelentősebb városa, szellemi központja.

Egy kőtábla oldhatja meg a Biblia rejtélyét

Területe a Perzsa-öböltől az Eufrátesz és a Tigris alsó folyása mentén Máriig illetve Asszíriáig terjedt.

Hirdetés

Rengeteg különféle régészeti lelet maradt fenn abból az időből, köztük számtalan olyan történelmi információt tartalmazó faragás, vagy írás, melyekről bebizonyosodott, hogy ősi titkokat rejtenek.

Egy az időszámításunk előtti hatodik században létrehozott, csak később felfedezett kőtábláról nemrég kiderült, hogy megdöbbentő információkkal szolgálhat.

Konkrétan arról van szó, hogy bizonyíthatja azt, hogy Bábel tornya létezett.

Itt nem csak arról van említés, hogy maga a torony valóban föl lett építve, hanem konkrét munkafolyamatok.

Ráadásul ez a kőtábla még az elmét is megemlíti, aki az egész mögött állt.

A babilóniai kőtáblák tanulsága szerint II. Nabukodonozor király volt az, aki elrendelte Bábel tornyának megépítését.

Bábel tornya volt az a torony, amit az emberiség hihetetlenül magasra akart építeni, hogy ezzel ő is feljusson Isten országába. Bábel tornyát a Biblia szerint a Tigris és Eufrátesz közötti területen kezdték el építeni, Istennek azonban ez az egész nem tetszett, és egyszerűen összezavarta a nyelveket.

Bábel tornya valós építmény volt, akárcsak a nyelvek összezavarása?

A Bábel tornyáról szóló, legendának hitt történet nagyon is valós alapokon nyugszik.

A tárgyi leletek adottak, ahogyan a nyelvészeti és antropológiai kutatások is azt igazolják, hogy 5000 évvel ezelőtt valóban létrejött egy töréspont, melynek nyomán az emberiség szétszéledt.

Ezt az ősi táblák is leírják. Sőt, a munkafolyamatokról is beszámolnak, és arról, hogyan épült fel maga a torony.

Hirdetés

A kőtáblákat eredetileg Krisztus előtt 600-ban készítették, ám eredetük nem teljesen ismert. Dr. Andrew George volt az első, aki észrevette, hogy a kőtáblákon látható olyan ábra, mely mintha Bábel tornyának építését örökítette volna meg.

Az ábrán olyan emberalakok is feltűnnek, melyek különös fejfedőt viselnek, mintha építkezési védősisak lennének – állítja Andrew George.

A Bibliában leírt események voltak az első komoly kísérletek arra, hogy egy ősi felhőkarcolót hozzanak létre. Ennek folyamatai és első komolyabb ábrázolása lett végül megörökítve a babilóniai kőtáblákon.

Ez pedig nem csak azt bizonyítja, hogy Bábel tornya létezett, de azt is, hogy valahogyan – erre is rengeteg különféle magyarázat létezik – a teremtő – vagy egy isteni lény – összezavarta a nyelveket.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!