CímlapsztorikÉrdekes világTudomány

Végső bizonyíték a túlvilág létezésére: sokkoló bejelentést tettek a tudósok

Eredmények igazolják, hogy mégsem hallucinációk a halálközeli élmények.

A haldoklók és a halálból visszahozottak TÉNYLEG átélnek dolgokat és látják azt a bizonyos alagutat…!

Kidobhatjuk az összes biológia tankönyvet a halálról?!

Hirdetés

Elkészült az első, lektorált tanulmány a halálközeli élmények tudományos értelmezéséről.

Ebben a tudósok azonban nem várt, már-már sokkoló eredményre jutottak.

Ez pedig oda vezethet, hogy újra kell majd írnunk a biológiai és a halálról szóló tudásunk alapjait.

Azok az emberek, akik meghaltak, mégis túlélték, megmagyarázhatatlan, világos, eddig hallucinációknak nevezett epizódokra emlékeztek, amelyek fokozott tudatossággal jártak.

Ezeket a népszerű – tudományosan mégis rosszul definiált – „halálközeli élmények” kifejezést használva jelentették még a kutatók is – olvasható az EurekAlerten megjelent sajtóközleményben.

A kutatók főbb eredményei a következők voltak:

Az újraélesztés és a kritikus ellátás terén elért fejlődésnek köszönhetően az elmúlt évtizedekben egyre több ember élt meg halálközeli állapotot. Ezek az emberek egy része – a becslések szerint több százmillió ember világszerte – következetesen leírta halálközeli élményeit, amelyek egyedi és általános mentális emlékeket is foglalnak magukban.

Számos korábban publikált tanulmány szerint a halál körül felidézett élmények nem állnak összhangban a hallucinációkkal, illúziókkal vagy pszichedelikus kábítószer okozta élményekkel.

Ehelyett egy sajátos narratív ívet követnek, amely magában foglalja a testtől való elszakadást; a fokozott tudatállapotot és a halál felismerését; utazást egy adott célállomásra; az eddigi élet áttekintését, így például a másokkal szembeni összes cselekvés, szándék és gondolat kritikai elemzését; különös, otthonos érzést, valamint az életbe való visszatérést.

Hirdetés

A halálközeli élmények hosszú távú pszichológiai hatásokat okoznak, általában pozitív irányban.

A kutatások megfigyelték gamma-aktivitás és az elektromos tüskék megjelenését is – amelyek általában az elektroencefalográfián (EEG) megfigyelt megnövekedett tudatállapot jelei – a halálközeli élményekkel kapcsolatban, ezek ismét alátámasztják több millió ember állításait, akik ilyenkor fokozott tudatosságról és éberségről számoltak be.

A halállal kapcsolatos ijesztő vagy szomorú élmények gyakran nem ugyanazokat a témákat, narratívákat, transzcendens tulajdonságokat és pozitív átalakító hatásokat mutatják.

Hogy mit jelent pontosan mindez?

Gyakorlatilag azt, hogy a halálközeli élményeket nem lehet a hallucináció kategóriába sorolni, ugyanis nem ugyanazokat a sémákat mutatják. Ráadásul nagy részük hosszú távú pszichológiai hatásokkal jár.

A kutatók szerint eddig a bizonyítékok arra utalnak, hogy sem a fiziológiai, sem a kognitív folyamatok nem érnek véget a halállal…

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!