EgyébMisztikumTudomány

Világhírű teológus: atombombával felérő földönkívüli csapás pusztította el a bibliai Bűn városát, Sodomát

Döbbenetes elmélettel állt elő Ha ez igaz, újra kell írni mindazt, amit saját létezésünkről tudunk.

Dr. John Bergsma, egy neves teológus azt állítja, hogy a jordániai ásatások jelentős bizonyítékot szolgáltatnak arra, hogy a Biblia egyik legdrámaibb és legvalószínűtlenebb elbeszélése valóban tényszerű lehet.

Bergsma azt állítja, hogy a jordániai régészeti leletek megerősítik a bibliai Szodoma város létezését.

Hirdetés

Korábbi kutatások már jelezték, hogy Tell elHammam ősi városa, amely a Jordán-völgy déli részén található, katasztrofális sorsra jutott .

Ez a kinyilatkoztatás Dr. John Bergsma, az ohiói Ferences Egyetem teológiaprofesszora szerint összhangban van a bibliai beszámolóval.

A Teremtés könyve szerint Isten kénkövet és tüzet szabadított Szodoma és Gomora városára, válaszul lakosaik bűneire, ami azok teljes megsemmisítését eredményezte.

Hasonló pusztítási mintákat fedeztek fel Tell el-Hammamban, ami arra késztette Bergsmát, hogy újraértékelje a bibliai elbeszélés hitelességét.

Rámutatott a régészek által feltárt csontvázakon és kerámiatöredékeken észlelt szélsőséges hő jeleire, ami egy aszteroida lehetséges becsapódására utal.

“És tekinte Sodoma és Gomora felé, és az egész környék földje felé; és látá, és ímé felszálla a földnek füstje, mint a kemencze füstje.”

-1 Mózes 19:28, amely azt ábrázolja, hogy Ábrahám tanúja volt Szodoma és Gomora pusztulása következményeinek.

Körülbelül 3600 évvel ezelőtt Tell el-Hammam városként virágzott, felülmúlva mind Jeruzsálemet, mind Jerikót méretben és erőben. Jóléte azonban hirtelen eltűnt.

Az ostrom jeleinek hiánya a romokban azt sugallta, hogy a várost és a szomszédos területet nem érte katonai támadás.

Hirdetés

Bergsma betekintést nyert néhány figyelemre méltó felfedezésbe Steven Collinstól, Tell el-Hammam vezető régészétől.

Ezek között a felfedezések között voltak trinitittel bevont kerámiadarabok, ami egy üveges anyag, amely akkor keletkezik, amikor egy atombomba felrobban a sivatagban, ahogy Bergsma magyarázta.

Ezenkívül emberi maradványokat is feltártak, a csontvázak érintetlenek voltak a gerinc közepéig, amely felett csak perzselési nyomok maradtak.

Ezek az eredmények jelentős bizonyítékot szolgáltatnak arra, hogy az égből érkező hatalmas hőkitörés elégette a folyó jordániai oldalán lévő testvérvárosokat.

Steven Collins a pusztítást az 1908-as Tunguszka eseményhez hasonlította, amelyben egy hatalmas aszteroida lépett be a Föld légkörébe Szibéria felett, széles körű pusztítást okozva. Hozzátette, hogy a légrobbanás nagyobb lehetett, mint a Tunguszka esemény, amelynek 1000-szer több energiája volt, mint a Hirosimát elpusztító atombombának.

Figyelemre méltó, hogy ez a kataklizmikus esemény jelentős mennyiségű sót termelt, amint azt James Kent, a Kaliforniai Egyetem földtudományi docense megjegyezte – ez a részlet emlékeztethet Lót feleségének történetére, aki sóbálvánnyá változott Szodoma pusztulása után.

Míg Collins bízik következtetéseiben, egyes régészek azzal vádolják, hogy idő előtti következtetéseket von le anélkül, hogy elegendő terepi bizonyítékkal rendelkezne.

Szodoma és testvérvárosa, Gomora története a Biblia legismertebb meséi közé tartozik.

Beszámol Ábrahám Istennel folytatott tárgyalásairól, hogy megkímélje Szodomát, ami a bűn szinonimájává vált, hogy megvédje annak kevés igaz lakosát. Isten válasza azonban megingathatatlan volt:

“És elsűlyeszté ama városokat, és azt az egész vidéket, és a városok minden lakosait, és a föld növényeit is.”, amint azt a Teremtés könyve feljegyzi.

Másnap reggel Ábrahám tanúja volt az utóhatásnak:

“És tekinte Sodoma és Gomora felé, és az egész környék földje felé; és látá, és ímé felszálla
a földnek füstje, mint a kemencze füstje.”

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!