17 éves srác találmánya forradalmasíthatja az elektromos autó ipart!
A 17 éves Robert Sansone azonban feltalált egy olyan motort, amely alapjaiban változtathatja meg az elektromosautó-ipart.
Vajon mit fognak szólni ehhez az iparon élősködő, az elektromos autózást szándékosan drágító ipari szereplők…?
Ezzel ángy tömegben elérhető olcsó technológia válhat az elektromos autózásból.
Legalábbis ez az ígéret, és a 17 éves srác találmánya valóban megoldja azokat a problémákat, amiket a nagy autóipari vállalatok mérnökei, technikusai képtelenek voltak.
Vagy ugyebár csak szimplán szándékosan nem akartak, hiszen így drágán tudták eladni a világnak a technológiát és magát az elektromos autózást.
A jövő zenéje lesz, hogy a kis feltaláló találmánya egyszerűen elsüllyed a fiók mélyén,
és hirtelen “jobb belátásra” bírják, vagy valóban elterjed, ezzel forradalmasítva az elektromos autógyártást.
Egy mindössze 17 éves amerikai srác, Robert Sansone azonban feltalált egy olyan motort, amely alapjaiban változtathatja meg az elektromosautó-ipart.
Mindezért 75 ezer dolláros (30 millió forintos) innovációs díjban részesült, és alighanem elindított egy fényes karriert is általa.
A középiskolás a szivattyúkhoz és ventilátorokhoz használt erőforrások nyomatékát tudta megnövelni.
Így létrehozott egy olyan szinkron reluktancia motort, amely már járművek mozgatásához is megfelelő, ráadásul drága ritkaföldfémek felhasználása nélkül.
A találmánya 39 százalékkal nagyobb nyomatékot és 31 százalékkal jobb hatásfokot mutat 300 fordulat/perc mellett, ami egészen elképesztő eredmény.
Robertnek nem ez az első innovációja, konstruált már ugyanis 100 km/h fölött repesztő gokartot, futócipőt, robotkezet, illetve még körülbelül 60 más mérnöki eszközt.
Robert elsősorban acélt használt az erőforrásához, ami nagy tömegben áll rendelkezésre,
a kilónként több száz dollárba kerülő ritkaföldfémeket pedig rézzel tudta kiváltani, ami persze mostanában szintén nem olcsó, de kilója nagyjából 8 dollárba kerül.