CímlapsztorikÉrdekes világ

2024-re megvalósulhat Orwell 1984-e világrendőrséggel és totális hatalomátvétellel

Nem akárki állítja!

A világ totális kontroll alá fog kerülni és egy egységes világrendőrség fogja az egyetemes rendet betartatni mindegy 7 és fél milliárd emberrel?

Vészjósló és sötét forgatókönyv szivárgott ki!

Hirdetés

Brad Smith, a Microsoft elnöke a BBC Panorama oknyomozó dokumentumfilm sorozatának adott interjúban megdöbbentő dolgokat állít.

Az interjú során Smith figyelmeztetett Kína növekvő mesterséges intelligencia fölényére, és arra a tényre, hogy magával a technológiával egy vesztes versenybe keveredhetünk.

“Ha nem fogadunk el olyan törvényeket, amelyek a jövőben megvédik a lakosságot, akkor a technológia előttünk fog járni, és nagyon nehéz lesz utolérni,” – jelentette ki Smith.

A világ legnagyobb elméi már figyelmeztettek a mesterséges intelligencia veszélyeire. 2017-ben Stephen Hawking asztrofizikus kijelentette, hogy attól tart, hogy “az MI teljesen átveheti az emberek helyét”.

-írja az ÚjVilágtudat.

A SpaceX és a Tesla vezérigazgatója, Elon Musk létrehozta a Neuralink nevű agyi interfész technológiai céget részben annak érdekében, hogy “mérsékeljék az MI okozta egzisztenciális veszélyt”.

Most a Microsoft elnöke, Brad Smith mérlegelt, kijelentve, hogy a mesterséges intelligencia képességeinek fejlődése felidézi Orwell figyelmeztető disztópikus regényét, amely egy felügyeleti államot képzelt el, amelyet egy mindent látó technológiát használó diktátor irányít.

“Folyamatosan eszembe jutnak George Orwell 1984 című könyvének tanulságai,” – magyarázta Smith az interjúban.

“Tudja, az alapvető történet egy olyan kormányról szólt, ami mindent lát amit mások tesznek, és hall mindent, amit az emberek mondanak,” – folytatta. “Nos, ez nem történt meg 1984-ben, de ha nem vigyázunk, 2024-ben megvalósulhat.”

Hirdetés

Smith konkrétan az MI Kínában történő alkalmazására mutatott rá.

Az ország törekvése, hogy 2030-ig világvezetővé váljon a technológiában, és sokan már kijelentették, hogy a nagyhatalmak, például az Európai Unió, lemaradnak a mesterséges intelligencia kutatásával kapcsolatban.

Tavaly a Terminus kínai technológiai vállalat bejelentette az intelligens város projektjének tervét, amely azt ígéri, hogy lényegében a mesterséges intelligencia fogja irányítani.

A városi projektet, amely a hatékonyságról és az állampolgári kényelemről szólna, az MI irányítaná, vagyis a rendszer mindent tudna az állampolgárok összes szokásáról és preferenciájáról.

A projekt felidéz egy idézetet Orwell regényéből, amely kimondja: “… az emberiségnek választania kell a szabadság és a boldogság között, s hogy az emberiség zöme számára a boldogság jobb”.

Vajon a Terminus intelligens város projektjének polgárai boldogan adják át adataikat egy MI által működtetett államnak a kényelem jegyében?

A Comparitech kutatásai szerint a világ 770 millió CCTV-kamerájának 54 százaléka Kínában van telepítve, ami azt jelenti, hogy állampolgárainak nincs más választása.

Forrás: ÚjVilágtudat

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!