Egy német titkos ügynök azt állítja: tudja hol van a legendás borostyánszoba, és a náci háborús kincsek
Létezett egy 105 milliárdot érő Borostyánszoba, mely Hitler egyik titkos főhadiszállásának számított annak idején maga Nagy Péter cár kapta ajándékba I. Frigyes királytól, a Katalin-palotában.
A szoba állítólag a korabeli leírások szerint legalább 450 kg borostyánból, rengeteg drágakőből és aranyból állt gondosan felépítve, kialakítva.
Azonban amikor a szovjetek közeledni kezdtek a háború alatt, a nácik gondoltak egyet, és az egészet szétkapták:
Minden falat kibontottak, az összes értéket egy hatalmas vonatra pakolták, és arannyal, borostyánnal pakolták dugig a vagonokat.
A 150 méter hosszú vonattal a kelet-poroszországi Königsbergbe, a mostani Kalinyingrádba akartak menni, hogy az ottani kastélyban újra felépítsék.
A titokzatos náci aranyvonat szerelvényei azonban állítólag már soha nem érkezhettek meg oda.
Pedig léteztek megbízható feljegyzések az egész “műveletről”, így a legendás náci aranyvonat egész biztosan létezik.
Erich Stenz egy volt német titkosszolgálati ember volt, aki 20 éven át szolgált, és bennfentes információkat árult el, mely az aranyvonat nyomára is vezethet egyszer.
A friedlandi kastély egykori szakácsnőjétől tudat meg, hogy 45 februárjában sorra érkeztek az épület belső udvarára a nácik tehergépjárművei, és berlini ládákat pakoltak le róluk.
Találtak egy “kottatérképet” is, mely a friedlandi rejtekhelyre tesz utalásokat.
Matthias Gallas, egykori várúr egyes feljegyzések szerint rejtett alagutakat csináltatott a könyvtárszoba alatt a kastély alatti részen.
Mindez véletlen lenne? Aligha…
A friedlandi kastélyban nincsen semmilyen rejtekhely
– nyilatkozta Jana Pavlikova, a friedlandi kastély főgondnoka.
Ugyanakkor soha nem engedélyeztek egyetlen mélyrehatóbb kutatást sem, mely ezt a kérdést véglegesen eldöntötte volna.
Sokak szerint a legendás náci aranyvonat 105 milliárdot érő kincseit már rég megtalálták és széthordták az idők folyamán.
Mások szerint még most is ott állnak valahol a titkos földalatti alagutakban a szerelvények, roskadásig megtelve mesés kincsekkel.