CímlapsztorikÉrdekes világ

Hivatalosan is megkezdték az éghajlat manipulációt: a Föld megmentése vagy elpusztítása a tét

Végső beismerés, már nyíltan csinálják?

Különféle porokat juttatnának a levegőbe, hogy megállítsák a globális felmelegedést.

Azt még a Bolygómérnökség emberei is elismerik, hogy akár függőséget is kiválthat ez a por…

Hirdetés

Mégis a Föld megmentése a tét.

Most már biztos, hogy elindítják a Bolygómérnökség egyik globális projektjét.

Egy olyan szegmensét, mely bizonyos értelemben a konteó hívők egyik nagy rémálmát valósíthatja meg.

a chemtrailezés, vagyis vegyi permetezés valósággá vált, legalábbis abban az értelemben, hogy valóban különféle porokkal szórnák meg a Föld légkörét, méghozzá világszerte.

A kísérlet ténye már most nemzetközi visszhangot okozott, mivel a Bolygómérnökség maga is elismeri, hogy nem tudni pontosan, milyen hatása lesz a légkörbe juttatott nagy mennyiségű pornak.

A projektre azért van vészesen szükség, mert a tudósok állítása szerint ezzel meg lehetne akadályoznia globális felmelegedést.

Részben első körben krétaport, vagy hozzá nagyon hasonló összetételű anyagot juttatnának a légkörbe, ez pedig képes lenne visszaverni a napfény egy részét, így csökkentve az egyre kritikusabbá váló felmelegedés mértékét.

A Harvard Egyetem tudósai 2021 júniusára tesztrepülést terveznek, melynek célja, hogy a krétaport feljuttassák tíz kilométer feletti magasságokba, és megfigyeljék, mennyire hatásos a földi éghajlat lehűtésére.

Először csak a légköri körülményekre, az ottani kémiai reakciókra kíváncsiak, és ha egy tanácsadó testület is jóváhagyja most februárban, élesben is kipróbálják az anyagot.

Hirdetés

A bejelentés után nem sokkal ugyanis egyre több aggály merült fel tudományos körökből, támadva az egész projektet.

Azt mondják ugyanis, hogy nincs kizárva, hogy a fehér por nem okoz majd függőséget a lakosságnál.

Sokan pro és kontra érvelnek.

Egyik tábor azt mondja, hogy a Föld jövője a tét: tény, hogy eddig valamennyi próbálkozásunk látványos kudarcba fulladt abban a tekintetben, hogy elkerüljük a globális felmelegedés ütemének gyorsulását.

Márpedig ha nem teszünk valamit, akkor alig 5-10 éven belül teljesen felborul a bolygónk klímája és világkatasztrófához vezethet.

Ugyanakkor a fejünk felett való globális kísérletezés ha rosszul “nyúlnak bele” akár még nagyobb bajt is okozhat.

Szuperhurrikánokat, tájfunokat, jégviharokat, vagy épp pusztító aszályokat is.

Mi lenne, ha szulfát alapú aeroszolokkal szórnánk tele az atmoszférát? A kén-dioxid, és más szulfát alapú részecskék hatásosan visszaverik a beeső napfény részét, ezért hűtenek.

Hasonlóan, mint a nagyobb vulkánkitöréseknél. 1991-ben a fülöp-szigeteki Pinatubo vulkán annyi kén-dioxidot juttatott a levegőbe, hogy ideiglenesen 10 százalékkal csökkent a Földre érkező napsugarak ereje, és a következő másfél évben a globális hőmérséklet átlagosan fél Celsius-fokkal csökkent.

A Microsoft egykori guruja, Nathan Myhrvold 25 kilométer hosszú, mindössze 30 centiméter átmérőjű csövön juttatna kén-dioxidot a sztratoszférába, hogy ott szétterjedve tompítsa a napsugarak erejét. Ily módon egymillió dollárból megoldanák az egész északi félteke felmelegedésének kérdését.

Paul Crutzen Nobel-díjas kémikus híres tanulmányban mérlegelte e megoldás esélyeit és hátrányait, mondván: sok minden nem tudunk még a kén-dioxid viselkedéséről és hatásáról, de jelenleg úgy tűnik, szükség lehet erre a módszerre.

Egy másik megoldás szerint hatalmas tükröket vagy ernyőket lehetne az űrbe tenni, hogy visszaverjék a napsugarakat.

A sztár csillagász, Roger Angel pillekönnyű, hatvan centiméter széles lencsék millióit helyezné fel a sztratoszférába, így mérsékelné a globális felmelegedést.

De akadnak olyan elborultnak ható ötletek is, melyek azt mondják, hogy vasreszelékkel töltsük meg az óceánokat, mert így megnövelhető a légköri szén-dioxid.

Ötletekkel valóban tele a padlás. A kérdés csak az, hogy hol a határ, és mikor kezdünk el már Istent játszani?

mert büntetlenül nem maradhat, ha jogosulatlanul “nyúlunk bele” a teremtő “művébe”, és elkezdjük befolyásolni egy egész bolygó időjárását…

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!