Egyiptom elhallgatott múltja: a piramisok és a szfinx több tízezer évvel idősebb, mint állítják?
Egy sokkal nagyobb titkot próbálnak elfedni a piramisok és a gízai nagy szfinx körüli hazugságokkal, mely az egész emberiség múltjára hatással lenne.
Egyiptom történelme a mai napig nem tisztázott.
Persze hivatalosan mindenki tudja, hogy mi történt, hogyan fejlődött ki a kultúra, nagyjából mikor telepedtek le a sivatagok földjén az itt élő népek, és hogy mi célja volt a piramisoknak.
Báár ez utóbbival kapcsolatban még a mainstream régészet is elismeri, hogy rengeteg a hiányzó láncszem, sok a kérdés.
Azonban Egyiptomnak van egy eltitkolt történelme is.
Egy olyan idővonal, ami egészen más képet fest fel mindenről.
Éppen ez az oka, hogy egyes régészek szerint az egyiptomi régészeti építmények korával kapcsolatban nemes egyszerűséggel hazudoznak a főleg magukat muzulmánnak valló régészek.
És Egyiptomban főleg ilyen hátterű régészek kutakodtak, kevés valóban nemzetközi szaktekintélynek engednek betekintést bizonyos területekre.
Piramisok az ember előtti időkből
A piramisok, a gízai nagy szfinx, és rengeteg más sír és építmény ugyanis sokkalta régebbi a koránál.
A főleg muzulmán vallású egyiptomi régészek hite ugyanis tiltja, hogy valami több ezer évnél idősebb legyen, mivel ez önmagában is ellentmond vallási alapvetéseiknek.
A Korán kimondja, hogy a teremtés 6000 évvel ezelőtt indult meg, mint folyamat.
Innen következik, hogy a muzulmán régészek nem határozzák meg 6000 évnél régebbinek ezeket a piramisokat, hiszen azzal saját szent könyvüknek mondanának ellent, ami hatalmas bűn.
Ennek a nagyon durva történelemferdítésnek a nyomai a szfinx esetében látszanak a legjobban.
Több tízezer éves szfinx?
A szfinx felületén több nemzetközi kutató is észlelt víz okozta eróziókat.
Pedig ez teljességgel lehetetlen, ha a szfinx csak néhány ezer éve épült, ahogyan az egyiptomiak állítják.
Több ízben végeztek méréseket és tanulmányozták alaposabban a felületét, és megállapítást nyert, hogy az eróziók valóban víz koptatta felületet eredményeztek.
A “gond” csak az a hivatalos verzióval, hogy Egyiptom ezen régiója több tízezer éve sivatagos…
Egyesek felvetették, hogy az özönvíz ősi nyomait viselheti magán a szfinx, de az sem kizárt, hogy egy az emberiség előtti civilizáció műve lehet.
Egyiptom 800.000 éves múltja
Egy orosz tudós 2015-ben óriási port kavart a műemlék körül, amikor azt állította, hogy a szfinx nem csak több ezer évvel lehet idősebb az eredetileg meghatározott koránál, hanem több százezer évvel.
Robert Schoch konkrétan azt jelentette ki, hogy a szfinxen találhatóé eróziós nyomok, és az építésével kapcsolatos rejtélyek, titokzatos körülmények arra utalnak, hogy a szfinx legalább 800.000 (igen, EZER) éves.
Hogy ez mennyire állja meg a helyét, az persze kérdéses.
Az azonban tényleg elgondolkodtató, hogy egykor Egyiptom területei zöldek és meglehetősen “vizesek” voltak.
Ez pedig a piramisokon és a szfinxen látható eróziókat figyelembe véve nem kizárt, hogy több százezer évvel kitolja Egyiptom titkos történelmét.
Az előző emberiség nyomai romba döntenék az evolúciós őstörténetet
Sokan felvetik, hogy az előző emberiség nyomai, és az egyiptomi civilizáció tulajdonképpen nem más, mint egy ősi, előző emberiség leszármazott népe.
Ha ez így van, akkor azt nem véletlen nem mondja ki nyíltan a mainstream régészet tudománya.
Ezzel ugyanis rengeteg csontváz esne ki még a szekrényből, és alapvetően kellene újraírni az emberiség teljes történelmét.