Megtalálták Noé csontvázát? A maradványok egy özönvíz nyomait viselik magukon!
A Biblia történet kulcsfigurájának maradványaira bukkanhattak régészek.
Noé bárkájának történetét talán mindenki ismeri.
Ő volt az a férfi, aki egy bárkát épített egy isteni sugallatra, mert figyelmeztették őt az égiek, hogy egy kataklizmát okozó özönvíz közeleg.
Noé végül a bárka megépítésével és minden élőlény a bárkára terelésével mentette meg az emberiséget és a világot.
A Teremtés könyve és az Újszövetség szerint Noé 950 évig élt, az utána következő nemzedékek viszont már nem kaptak ilyen hosszú életet az Istentől.
Érdekes, hogy az ősi sumer királylista a hajdani uralkodókat özönvíz előttiekre és utániakra osztotta, tehát lehet valami igazságmagja a régi mítosznak.
Így az sem csoda, hogy a kutatók nemrég rábukkantak egy 6500 éves csontvázra, amelynek egykori tulajdonosa biztosan túlélt egy nagy özönvizet.
A szakemberek egymás közt csak Noénak nevezték el az illetőt.
Úgy tudni, hogy a philadelphiai Penn Museum munkatársai az intézmény alagsorából vették elő a különleges maradványokat, amelyek már 85 éve voltak ott bedobozolva, kis híján feledésre ítélve.
Egy árterületen, mintegy 15 méterrel a felszín alatt találtak rá közel egy évszázada a régészek.
Ott összesen 48 sírra bukkantak rá a Krisztus előtti 4000 és 5500 közötti időszakból, ez pedig rendkívül ritka leletegyüttesnek számít, de a szakemberek – kissé érthetetlen módon – mégis csak ezt az egy csontvázat szállították el a helyszínről.
A 6500 éves fogak meglepően jó állapotban maradtak meg, így meg tudták állapítani, hogy egy legalább 50 éves férfihoz tartoztak.
A magassága 173–178 centi lehetett, ami feltehetőleg termetesebbnek számított a korabeli átlagnál.
A maradványokat, melyeket Noénak neveztek el, további komoly vizsgálatok alá fogják vetni, hogy minél többet tudjanak meg róla.