Egekig magasztalta az indiai történész a magyarokat: “Áldottak legyenek a magyarok, Attila népének örökösei!”
“…és én, az egyszerű öreg hindu ember büszke vagyok arra, hogy ezt most önöknek elmondhattam és meghajthattam személyesen is az önök nagyszerű népe előtt az elismerés zászlaját…”
Dr. Sir Ervad Jivanji Jamshedji Modi indiai történész sokak emlékeiben megmaradhatott.
Talán az egyik legnagyobb, legnevesebb Hun kutatóról van szó külföldi berkekben.
Kevés oylan ember van mint ő, aki szinte az egész életét és kutatásait egy másik nép dicsőségének feltárására szentelt, és büszke volt arra, hogy a magyarság jelen van a világ népeinek életében, és jelen volt ugyanígy a múltjában, történelmében.
1925-ben ezt az indiai történészt még a Magyar Tudományos Akadémia is kitüntette Budapesten.
Ekkor Dr. J.J. Modi rengeteg ember jelenlétében tolmácsoltatta szavait, és Isten népéhez, Attila unokáihoz szólt, a magyarokhoz.
Hozzánk intézett beszéde ma is az egyik legnagyobb, legszívmelengetőbb beszéd, amit a néphez intéztek.
Különösne sok szót ejtett Attiláról, legendás hun vezérünkről, aki meghatározó szerepet töltött be abban, hogy olyanná váljona magyarság, amilyen jelenleg is.
„Áldottak legyetek magyarok, Atilla népének egyetlen örökösei! Félszázados tanulmányaim meggyőztek arról, hogy a hunok feltétlenül a magyarok ősei voltak, s így a mai magyarság az ősi szkíta népek egyedüli leszármazottai.
Így a magyarságnak a történelme a ma élő összes nemzetek legősibb történelme. Kutatásaim során a hunokat olyan nemzetnek ismertem meg, amelynek dicsősége a mai szomorú világot is beragyogja.
Atilla a világtörténelem egyik legnagyobb hőse, aki mint minden igaz hős, lovagias és nagylelkű is volt, amit Róma alól történt visszavonulásával a legcsodálatosabb módon bizonyított be.
Tudják-e önök, hogy a világtörténelem legnagyobb alakjait, összehasonlíthatatlanul legnagyobb hadvezéreit, legnagyobb államépítőit és államszervező zsenijeit önök, magyarok adták?
Tudják-e önök, hogy Atilla hadvezéri nagyságához képest a történelem többi nagy katonai héroszai: egy Cyros, egy Nagy Sándor, egy Hannibál, egy Julius Caesar, egy Napóleon elenyészően kicsi figurák?
Ki volt a világtörténelem folyamán, Atillán kívül, aki a kínai nagy faltól egészen az Atlanti-óceánig terjedő két világrészt átfogó, roppant területet tudott uralma alá hajtani?
De volt-e Atillán kívül a világtörténelemnek még egyetlen zsenije, aki hadvezéri tehetségével megszerzett és megalapított két kontinensnyi birodalmat nemcsak meghódítani, hanem megszervezni, élő organizmusban összefogni, törvényekkel szabályozni, renddel fenntartani tudta volna?
És ezt a szinte emberfeletti, emberen túli nagyságot, ezt a minden idők legnagyobb tehetségű katonáját és államférfiját önök, magyarok adták a világnak!
És én, az egyszerű öreg hindu ember büszke vagyok arra, hogy ezt most önöknek elmondhattam és meghajthattam személyesen is az önök nagyszerű fajtája előtt az elismerés zászlaját.
Mert ez a faj, amely egy Atillát tudott produkálni, magából kitermelni, olyan érték és olyan erő, amelyet ideig-óráig érhetnek ugyan leromlások, kisiklások, letörések, de mégis a maga őserejéből táplálkozva megújulhat százszor és ezerszer, s amelyet végleg elpusztítani nem lehet soha!
A magyarok mindig az első faja voltak a világnak s azok is maradnak mindvégig, a történelmi idők jó és balsorsán keresztül.”
Szavai mindig álljanak szívmelengető mementóként arra, hogy a magyarságnak milyen hosszú, rögös, balsorssal teli, de mégis hihetetlenül büszke múltja van.
Mert Isten kiválasztott népe vagyunk, és legendás vezérünk, Attila vakmerő unokái.
Mi mindannyian…
Persze az más kérdés, hogy vajon tényleg iylen vélekedéssel volt-e a magyarokról, rólunk ez a történész.
A hozzá kapcsolódó, neki tulajdonsított kutatások és írások ugyanis rendre az ősmagyrasággal foglalkozó oldalakon bukkannak csupán fel, sehol komolyabban a mainstream médiában.
Ez a szkeptikusok szerint azt is jelentheti akár, hogy a fent említett dolgok nem, vagy nem ebben a formában kötődnek az indiai történészhez és érdemes fenntartásokkal kezelni az információt.
Ugyanakkor ez a mondani valóján, akárhogyan is van, nem változtat.