Túléljük a halálunkat: sokkoló megfigyelést tettek a tudósok, tényleg létezhet túlvilág
A tudatunk képes elhagyni a testünket és most minden eddiginél erősebb bizonyítékokat találtak erre.
Valóban létezhet valami odaát, és a halál utáni élet nem csak mese?
Egyre biztosabbak benne a tudósok, hogy van valami a mi érzékelésünkön túl, ugyanis a halálközeli élményt átélt alanyok olyan dolgokat képesek magukban visszaidézni, ami elméletileg lehetetlen lenne.
Ezek az emberek ugyanis egytől egyig halottak voltak, klinikai értelemben, azaz nem lehettek volna tudatuknál sem.
Mégis képesek voltak visszaidézni a felettük tanakodó orvosok szavait, mondatait, vagy látták magukat felülről, és az ott nyüzsgő személyzetet, vagy a mellettük síró családtagokat.
Az is sokkoló felfedezés volt a tudósok számára, hogy a szóban forgó alanyok agyhullámai akkor is aktívak maradtak, amikor már “odaát” volta, vagyis elméletileg halottak voltak.
Amikor utólagosan visszaemlékeztek, elmondták hogy mit éltek át, akkor az emlékekért felelős agyi terület volt hihetetlenül aktív, de nem ez volt a legmegdöbbentőbb.
Ennél is nagyobb áttörést és tanácstalanságot szült az a tény, hogy amikor ezek az alanyok tudatukat vesztették és halottak voltak, akkor olyan agyi területek váltak aktívvá, melyek a látásért, szaglásért, érzékelésért felelnek.
Vagyis mintha kvázi “máshol jártak volna”.
Sőt, egy kanadai kísérlet során rámutattak: 10 perccel a halál utáni is működik az emberi agy és jeleket bocsát ki, melyek öntudatra utalhatnak.
Arról van szó ugyanis, hogy post mortem – halál utáni – agyi hullámokat mértek műszerekkel.
A Nyugat-Ontariói Egyetem tudósai négy haldoklót vizsgáltak különféle módszerekkel. Három páciens esetében az agy előbb felmondta a szolgálatot a vég közeledtével, mint a szív.
Egy, még a sokat látott neurológusok számára is felfoghatatlan és megmagyarázhatatlan esetben azonban a szív állt meg előbb, az agy viszont még tíz perccel a klinikai halál állapota után is mutatott bizonyos elektromos aktivitást.
A kutatók úgy írták le ezt az állapotot, hogy a beteg agyi működése ahhoz volt hasonló, mint amikor valaki mély alvásban, a kómához hasonló állapotban van.
A kanadai orvoscsoport tudományos írásában hangsúlyozta: bár pontos magyarázatot még nem találtak a jelenségre, abban egészen biztosak, hogy tovább kell vizsgálni a kérdést.
Tehát ha nem is jelenthető egyelőre ki továbbra sem egyértelműen a dolog, de már egyre nagyobb az esély arra, hogy a halál utáni élet nem csak mese, amivel az emberek hitegetik egymást és önmagukat.
Van valami a halál folyamatán túl, ami egy másik “síkba” teszi a tudatot, és látszólag csak a test pusztul el, válik élettelenné.