Bizonyították, hogy hanghullámokkal építették a piramisokat? Ősi szuper technológia a múltból?
Egy férfi videóban bizonyította be, hogy pusztán hanghullámokkal képesek lehettek az egyiptomiak megépíteni a piramisokat.
A videóját több millióan látták már és heves viták alakultak ki róla.
Ősi szupertechnológia bizonyítva?
Lebegő kövek, sziklák, különös ősi tudás által?
A didgeridoo egy olyan különleges hangszer, mellyel állítólag spirituális szinteken is képesek vagyunk változásokat elérni a minket körülvevő éterben.
Mi több, egyesek szerint a hanghullámokkal olyan szinten lehet játszani vele, hogy bizonyos dolgokat is a levegőbe lehet vele emelni.
Korábban már írtunk egy cikket arról az ősi tibeti szupertechnológiáról, melyet állítólag a szerzetesek sajátítottak el, és amivel képesek hatalmas sziklákat a levegőbe emelni, vagy lebegtetni hosszú perceken át.
A különleges jelenségnek többször a nyomába próbáltak eredni a tudósok.
Nemrég egy férfi által készített videó terjedt el futótűzként az interneten.
Ezen azt próbálja bizonyítani, hogy a hanghullámok segítségével valóban lehet lebegtetni a tárgyakat
-számolt be róla a LadBible.
A felvételen ez ténylegesen sikerül is neki, sokan pedig azonnal fel is vetették, hogy az egyiptomi piramisokat is így építhették meg.
A férfi úgy hirdeti Tiktok videóiban is, hogy ez az egyiptomi piramisok építésének végső titka. Ő pedig mindezt “kicsiben” demonstrálta hangszerével.
Íme:
Hiba az elméletben,a szkeptikusok szerint lehetetlen
Azonban nem mindenki van elragadtatva a magyarázatától és magától a videótól sem.
A hang valóban képes bizonyos dolgokra, és valamilyen szinten tud erőt közvetíteni is, lásd a hangsebesség átlépésekor hatalmas hangrobaj következik be, mely lökéshullámokat is kelthet.
A szkeptikusok szerint az, hogy egy alufólia darabot lebegtetni tud hanghullámok segítségével, még nem bizonyít semmit.
Sőt, ez továbbra sem magyarázza, hogyan lettek volna képesek több tonnányi köveket megmozgatni a piramisok építésekor.
A tudományos magyarázat
A különféle lebegtető eljárások közt az utóbbi években egyre többet hallani az akusztikus levitáció módszeréről, amelynek során hangszórók segítségével állóhullámot hoznak létre, amelynek rezgési csomópontjaiban a hangnyomás semlegesíti a gravitáció hatását.
Az ezekre a pontokra elhelyezett tárgyak súlytalanul lebegnek, a metódus ráadásul más levitációs eljárásokkal ellentétben folyadékok lebegtetésére is alkalmas, és elviekben nincs határa a lebegtetett tömeg nagyságának sem, mindössze megfelelően nagy hangnyomásra van szükség.
Egy japán kutatócsoport apró hangszórók sora segítségével immár a tér három dimenziójában képes precízen mozgatni a legkülönbözőbb anyagú és halmazállapotú anyagokat is.
Vagyis ez a technológia már elérhető napjainkban és valóban fel lehet vele “emelni” kisebb tárgyakat.
A kérdés csak az, hogy mennyire valószínű, mennyire életszerű vagy hihető az, hogy a múltban több ezer évvel ezelőtt az ókorban rendelkezhettek ezzel a technológiával.
A kérdést mindenkinek a lelkiismeretére, fantáziájára bízzuk.