CímlapsztorikMisztikum

Jézus Japánban halt meg 106 évesen? Ma is élő leszármazottai lehetnek

Egy új, megdöbbentő elmélet, egy titokzatos sír, mely állítólag Jézusé, és egy kis japán közösség megdöbbentő információi vezethetnek nyomra.

Egy helyi legenda lehet maga a valóság?

A helyiek Krisztust japán néven nevezik:

Daitenku Taro Dzsurainak hívják – olvasható a Smithsonian magazin oldalán.

Hirdetés

A helyi legenda szerint Jézust nem feszítették keresztre, hanem sikerült visszamenekülnie Japánba, ahol korábban már amúgy is éveket töltött.

Japánban valóban van egy sír, amit Jézusnak tulajdonítanak, akinek állítólag felesége volt, majd gyerekei is lettek, végül pedig itt is halt meg 106 évesen, a Bibliában leírtakkal ellentétben.

A legenda szerint Jézus több ízben járt Izraelen kívül a világ más pontjain is.

Egyes teóriák szerint ezt 33 éves kora előtt tehette meg, hiszen a gyerekkori és fiatal felnőttkori éveiről szinte semmit sem ír a Biblia.

Egy Shingo nevű kis településen élhetett az ide letelepedő Krisztus, majd feleségül vett egy helyi nőt is.

A bizarr mendemonda szerint valójában nem Jézus halt meg a kereszten, hanem a fivére volt az, Isukiri. J

Ez azért lényeges, mert hasonló dolgokról ír Barnabás állítólagos evangéliuma is, melynek eredetével kapcsolatban a mai napig vitáznak a régészek.

Annyi biztos, hogy egy apokrif írásról van szó, mely eredetileg soha nem kerülhetett bele a Bibliába.

Az az érdekes azonban, a Barnabás evangéliumában leírtak párhuzamot mutatnak a japán Jézus mítosszal…

Hirdetés

Véletlen egybeesés? Vagy mindkettő valós eseménysort ír le…?

Jézus Japánba terjesztette a tanítást mielőtt 33 évesen visszatért Jeruzsálembe

Jézusnak magának sikerült elszöknie a keresztre feszítés elől, miután helyet cserélt a testvérével, ő pedig Szibérián keresztül Aomoriba utazott, Japán északi részére és rizstermesztőnek állt.

Gazdálkodóként megházasodott, családja lett, 106 éves korában távozott az élők sorából. Még egy olyan család is él a faluban, akit Krisztus leszármazottjának tekintenek.

Két Jézus sír is van, nem véletlenül

Valójában két sír van Shingo-ban. Az egyik Jézus testét rejti, míg a másik Jézus öccsének, Isukirinek a fülét, aki a keresztre került.

A sírok előtt egy kosarat találunk, amibe a zarándokok aprót dobnak bele, köszönetképpen az imáik meghallgatásáért.

A legenda ennél meglepőbb dolgokat is állít. Eszerint Jézus először 21 éves korában járt Japánban, ahol teológiát tanult. 12 évig ismerkedett a helyi nyelvvel és kultúrával, majd 33 évesen visszatért Jeruzsálembe.

Ennek a hihetetlen történetnek azok a szövegek képezik az alapját, amelyeket az 1930-as években találtak és amelyek részletesen leírják Jézus életét, beleértve azokat a kimaradt éveket is, amelyekről az Újtestamentum nem számol be. Jézus életének korai évei hiányoznak a képből, ez pedig számos spekulációra ad okot. Talán Kasmírban járt? Netán brit területeken?

Jézus legidősebbnek vélt leszármazottja üzent a világnak

Némileg kiábrándító üzenetet küldött egyszer a világnak, ám mindez nem jelent feltétlenül semmit.

Junichiro Sawaguchi, a legidősebb (vélt) leszármazott ugyanis elmondta, sem hisz teljes mértékben a legendában, de nem vállalja fel a véleményét. Buddhistaként él, nem olvasta a Bibliát és templomba sem jár soha.

Vagyis Jézus ma is élő (egyik) leszármazottja más vallásban nevelkedett…

Ez persze önmagában azért nem jelent semmit, mert egyes teóriák szerint Jézus ma is élő leszármazottainak egy része szándékosan el van rejtve a világ elől és sokszor még ők maguk sincsenek tisztában a származásukkal, így nem is tulajdonítanak neki nagy jelentőséget.

Mindez azért van így, hogy az ezzel a feladattal ellátott Sion-rend tovább védelmezhesse a “királyi vérvonalat”.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!