Működik! Karikó Katalin megtalálhatta a rák ellenszerét!
Világszenzáció, óriási bejelentések jöhetnek.
A 16 beteg közül nyolcnál nem volt visszaesés 18 hónappal a kezelés után.
Még ennél is biztatóbb, hogy az egyik betegnél a májban lévő új rákos daganat a képalkotó vizsgálatok során eltűnt, miután megkapta a vakcinát.
Úgy tűnik, hogy valóban köszöbön van a rák ellenszerének megtalálása és széles körben való bevezetése.
Ráadásul egy magyra tudós, Karikó Katalin nagyon nagy szerepet vállalt ebben, nem véletlen, hogy egy ideje a követlező magyar Nobel-díj várományosnak gondolja a fél világ.
Most ugyanis a Katikóék által fejlesztett rákvakcinával kapcsolazban érkezett egy szenzációs hír.
Egy friss kutatási jelentés szerint egy új, a hasnyálmirigyrák kezelésére kifejlesztett, egyelőre még kis léptékben tesztelt vakcina megakadályozta a betegség kiújulását az abban részesülő betegek 50 százalékánál.
Úgy tudni, hogy a legújabb mRNS vakcia a beteg immunrendszerét utasítva érheti el, hogy szervezet elpusztítsa a rákos sejteket.
A német BioNTech cég tudósai olyan vakcinát fejlesztettek ki, amelyet az egyes betegek egyedi genetikai adottságaihoz lehet igazítani, hogy immunrendszerüket a hasnyálmirigyrákos sejtek elpusztítására tanítsák.
A tudósok a Nature folyóiratban közzétett kis tanulmányukban elmondták, hogy a vakcinát 16 New York-i páciensen tesztelték, és a betegek fele 18 hónap után is rákmentes maradt – a kísérlet tehát sikerrel zárult.
A New York-i Memorial Sloan Kettering Rákközpont 16 betegtől vett tumormintát, és elküldte őket Németországba.
Ott a BioNTech – akik a pandémiás időszak során a COVID-19 vakcinát a Pfizerrel közösen fejlesztették ki – kutatói elemezték az egyes minták rákos sejtjeiben lévő fehérjéket.
A 16 beteg közül nyolcnál nem volt visszaesés 18 hónappal a kezelés után.
Még ennél is biztatóbb, hogy az egyik betegnél a májban lévő új rákos daganat a képalkotó vizsgálatok során eltűnt, miután megkapta a vakcinát.
Fontos azt még hozzá tenni, hogy ezek a betegek kaptak a hagyományos terápiákból, tehát kemoterápián is átestek többek között, így ezeknek is lehetett némi hatásuk, ezt további kutatásoknak kell majd eldönteni.
A szakember hangsúlyozta:
„Az, hogy harminc évnyi kudarc után bebizonyosodott, hogy a rák elleni vakcinák valóban használnak, hatalmas felfedezés. A munka csak most veszi kezdetét igazán.”