CímlapsztorikMisztikum

Több ezer éves, a történelemnek is ellent mondó etruszk piramist talált egy férfi a pincéjében

Egy olasz a borospincéjében talált rá két piramisra, óidők nagy mesélőire, a sztori pedig az egész világot bejárta, mivel a piramisnak önmagában sem szabadna léteznie…!

Döbbenetes felfedezés egy pincében

Olaszországban, Orvieto-ban történt a nagy felfedezés.

A modern korban már borospinceként használták, ám a falba vájva lépcsőket találtak.

Hirdetés

Ezekről később a szakértők megállapították egyértelműen, hogy Olastország egyik legősibb és legtitokzatosabb népének alkotásai, az etruszkoké.

Ők voltak azok, akik később beolvadtak Római Birodalomba, tárgyi kultúrájuk lehengerlő volt, írásuk és nyelvük azonban eltűnt, nem hagytak maguk után nyomokat.

Titokzatos Etruszk piramis a mélyben

Azóta is több elmélet él velük kapcsolatban a történészek és régészek körében, olykor még a magyarokat is rokonságba hozzák velük.

A lépcsők egyre lejjebb vezettek, ahol már egy alagutat is találtak a szakértők, majd később még egy piramist.

Az etruszkok lenyűgöző építményei nagyon elütnek egyiptomi társaiktól, de mégis piramis alakúak, vallaási vagy kultikus célzattal építhették ezeket.

Természetesen a felfedezés azonnal világszenzáció lett, a YouTube-ra is felkerült több videó az építményről, amely igazán egyedülálló ebben a térségben.

A piramis, mely nem is létezhetne?

Egy jó ideig lehetetlenségnek hitte mindenki, hogy Egyiptomon kívül Európában piramisok létezhetnek.

Ezért maga a megtalált Etruszk piramis sem létezhetne.

Aztán az elmúlt 40-50 év felfedezései mindezt megcáfolták.

Hirdetés

A piramisokról rendszerint Egyiptomra asszociálunk, pedig ilyen ősi építményeket szerte a világon találni, így például Olaszországban is, Rómától másfél órányira, Bomarzo városa területén.

A piramist lávakőbe vájták, s csak a legfelső rétege látható, amely sokat változott a modern időkben, legutóbb borospinceként hasznosították.

„A barlang formája eddig ismeretlen volt Etruria területén” – nyilatkozta Larissa Bonfante, a New York Egyetem professzora.

Bizzarri szerint legalább öt piramis lehet a város alatt, ebből három vár feltárásra.

Azt egyelőre nem tudják, hogy milyen célból – vallási, temetkezési – építették őket, de bármi is volt a funkciója, egyedülálló építészeti formákról beszélünk.

„A választ valószínűleg csak a legalsó réteg fogja megadni. Csak azt nem tudjuk, hogy mennyit kell még ásnunk addig” – tette hozzá a szakember, aki kizárta annak a lehetőségét, hogy az építmény kőfejtő vagy ciszterna lenne.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!