Tech-Kütyük

Itt a ruha, amit soha nem kell mosni: egyre többen próbálják ki, tényleg működik

Világszerte rengeteg pozitív tapasztalat van róla. Kisimul a szekrényben és még vasalni sem kell!

Rögtön adódhat a kérdés: ennek vajon kik a célközönsége? Mégis elképesztő hírverésként járta be a tech és tudományos világot annak a ruhának a fejlesztése, melynek gyártója azt ígéri: a náluk vásárolt pólót, inget, nadrágot soha nem kell majd mosni.

Több magyra is kipróbálta, és legnagyobb döbbenetükre azt tapasztalták, hogy valóban működik.

Hirdetés

A merinógyapjuból készült ruhák igazi forradalmat hozhatnak a piacra, és nem csak azok számára, akik nem szeretnek mosni.

Ez nem az igénytelenségről szól, hanem egy környezetttudatos, fenntartható világ megetermtéséről – állítják a gyártó képviselői.

A ruhát valóban több héten át el lehet hordani, és az ember hiába izzad bele, a ruha egyszerűen soha nem büdösödik meg.

Sőt, a szekrénybe elteheted, a táskádba begyűrheted, az úgy kisimul később, mintha mindig frissen vasalt lenne.

A tapasztalatok alapján az emberek gyorsabban izzadtak ugyan benne, de jóval gyorsabban száradtak is.

A merinógyapjú, amiből a ruhák készülnek szuperjó nedvességelvezető. Elvonja a viselő testéről az izzadságot, és az könnyen el is párolog, így nem tudnak megtelepedni a baktériumok.

Ezenkívül a gyapjú hőszabályozása is kitűnő: a melegben elvezeti az izzadságot, és remekül szellőzik, ami hűt minket, a hidegben pedig szigetel, és bent tartja a hőt.

Ez nem is olyan meglepő, ha belegondolunk, hogy a bárányok mennyi viszontagságot képesek kibírni.

Kéthétnyi hordás után az ingek hasonlóan jól szuperálnak, mint a póló: nem büdös, nem gyűrődik, tök jól néz ki.

Hirdetés

Hogy ez lehet-e majd a jövő ruhája, amit mindenki hord? Nos, nem valószínű, de sokaknál teret hódíthat majd, mivel extrém helyzetekben nem szagosodik, illetve a túlzottan izzadékony emberek életét is jóval egyszerűbbé teheti.

Nem ez fogja megváltani a világot, nem ez a válasz a globális válságokra. Nyilván a Föld népességének elenyésző része tudja megengedni magának, hogy egyben kicsengessen 50 ezer forintot egy ingért, azonban elviheti egy olyan irányba végre a gyártókat talán világszerte, hogy fenntartható dolgokat gyártsanak, ne csak pár nap után eldobható “szemetet”.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!