“A gyűlölet a lét rákja”: híres orvos figyelmezteti az emberiséget, a rák tényleg lelki eredetű lehet?!
Ez a felfedezés mindent megváltoztathat.
Constantin Dulcan professzor, neurológus és pszichiáter, filozófiai és metafizikai művek szerzője hiszi és határozottan állítja, hogy itt az ideje, hogy az embert a maga „mélységében”, holisztikus megközelítéssel, „a láthatatlanból a láthatóba” vizsgáljuk.
A dokinak teljesen más meglátása van, mint a hagyományos orvoslást előnyben részesítő kollégáinak.
Egyrészt mélyen vallásos és szerint a gyűlölet és gonoszság az, ami valójában pusztítja az embert lelkileg, majd idővel fizikailag is, különféle egészségügyi problémák formájában.
Nem jó Isten nevét hiába emlegetni, mert nem tesz jót az életben. „Minden ember, akinek gonosz gondolatai vannak, meg fog értük fizetni” – figyelmeztet a professzor.
Duncan professzor továbbá azt is megjegyezte:
„Én azt mondom, hogy senki se gúnyolódjon más anyjával.
Láttam, hogy mindenki, aki ezt tette, rákban halt meg, és nem tartom helyesnek, hogy ezekkel a dolgokkal játszadozzunk.
Amit orvosként láttam megtörténni…”
Az emberek társas lények, egymáshoz kapcsolódnak, és minden rossz gondolat, gyűlölködő vagy megosztó, pusztító hatással van arra, aki azt kibocsátja.
El kell kezdenünk ezt tudatosítani és egy etikus, erkölcsös valóságban élni, mind fizikailag, mind szellemileg, hogy egészségesek legyünk, és békében élhessünk.
“Minden negatív gondolat, minden cselekedet, harag, gyűlölet árt nekünk. A gyűlölet megoszt. A gyűlölet, azt mondom, a lét rákfenéje”
– hangsúlyozza a professzor.
Amit vetünk, azt aratjuk tehát, és a professzor elmélete szerint a rák részben lelki eredetű is lehet.
“Jelenleg a szenvedés legelterjedtebb formája a depresszió. Vegyük csak észre, hogy mennyi öngyilkosság történt ebben az időszakban. Emberek, akik már nem találnak értelmet, akiknek nincs létforrásuk. Ez nem egy egyszerű dolog.
A depresszió az egyik csapás, ami megtizedeli a lakosságot, és nem csak nálunk. Globális szintről beszélek.
Folyamatos adok-veszek viszonyban állunk a környezetünkkel.
Nem lehetünk függetlenek tőle. Ha a másik javára gondolunk, akkor mindannyian jól járunk. Ha pont az ellenkezőjére gondolunk, diszkrimináljuk a másikat, ez történik. Amit vetünk, azt aratjuk”
– vélekedik Constantin Dulcan.
A tudósok között ma már többen elismerik, hogy lehet kapcsolat egyes lelki eredetű betegségek és a rák között.
Sőt, maga a rák is egy lelki eredetű betegség, legalábbis a tudomány ezt nem zárja ki teljesen, igaz, konkrét bizonyítékokat sem találtak még rá.
Ti mit gondoltok?