A hatodik tömeges kihalás okozója már most is pusztít a Földön
Ott lapul a lábunk alatt, szerte az egész világon a talajban – figyelmeztetnek a tudósok. “Iszonyatosan aggasztó, amit látunk.”
Megdöbbentő, egyben aggodalomra okot adó folyamatok zajlanak közvetlenül a talpunk alatt.
A Föld ugyanis pusztulóban van, de van egy kevésbé látványos, de annál halálosabb folyamat, ami az emberi civilizáció végét is elhozhatja.
Globális éhínségeket előidézve, valamint még inkább felgyorsítva a tömeges kihalási eseményt, ami jelenleg is zajlik.
De miről is van szó?
Arról, hogy a hatodik tömeges kihalás sok mozgatórugója közül az egyik leghnagyobb a taajban van közvetlenül.
Ez pedig nem más, mint a talajerózió, a termőtalaj elszegényedése.
Az 5 nagy tömeges pusztulás után a 6. tömeges pusztulás korába léptünk, ami azt jelenti, hogy jelenleg a TALAJPUSZTULÁSSAL kell szembe néznünk, ami az emberiség létét is fenyegeti.
A talaj minősége ugyanis a folyamatos mezőgazdasági túltermelés, az ipari szennyezés és a modern életvitel közvetett következményeképpen folyamatosan romlik.
Méghozzá nem kis mértékben.
Mivel az emberi tevékenység és a klímaváltozás miatt csökken a biodiverzitás, a fajok sokszínűsége, így a termőtalajba is kevesebbféle tápanyag jut vissza.
Ez pedig még a mi életünkben globális szinten mezőgazdasági katasztrófát okozhat.
Vagyis a mezőgazdasági termőföldek terméketlenné fognak válni és az emberiség egyszerűen nem tud majd annyi élelmiszert megtermelni, amennyi szükséges lenne ahhoz, hogy fenn tudja tartani saját magát.
Az ilyen talajeróziók növelik a termésveszteséget, tovább befolyásolva bizonyos termények, zöldség és gyümölcsfajták kihalását.
Végső soron Sara Menker kutatónak lesz igaza, aki a követező évekre már megjósolta egy nagy élelmiszerválság kialakulását.
Ez pedig azt fogja eredményezni, hogy hosszabb távon még az alap élelmiszerekből is hiány lehet a boltok polcain.
A visszaszámlálás elindult, és ha nem teszünk semmit a folyamat megállításában, akkor hamarosan ezzel a borzalmas jövőképpel kell szembenéznünk.