Érdekes világ

A NASA jeleket fogott egyenesen a pokolból, földöntúli üzenet tartja lázban a tudósokat

Na EZT magyarázza meg valaki…!

Úgy tűnik hogy a tudomány által igazolttá válik a pokol létezése.

Konkrétna ugyanis jelzéseket kaptak a tudósok, egyenesen a pokolból.

Hirdetés

A csillagászok által valaha felfedezett első szuperföld közel két évtizede ad különös jeleket, és a tudósok talán végre rájöttek, hogy miért.

Ha valakinek olyan ördögi ötlete támadna, hogy a pokolba akar költözni, akkor a lehető legjobb célpont az 55 Cancri e jelű bolygó, amely nemcsak fuldoklik a tűzben, de folyamatosan elveszítheti és újranövesztheti légkörét.

A bolygó rendkívül közel van szülőcsillagához, a Föld és a Nap közötti távolság kevesebb mint 2 százaléka, amilyen messzire attól kering.

Ezért csupán 17 órára van szüksége egy teljes pálya megtételére. Ez a felállás meglehetősen szélsőséges jelenségeket vált ki az 55 Cancri e-n, amelyekre eddig nem volt magyarázat.

A bolygó talán legrejtélyesebb aspektusa – amint arra az Astrophysical Journal Letters szeptemberben bemutatott tanulmánya rámutat – az átvonulási jelének természete.

Ez a Földről látható fény, amikor az 55 Cancri e átsiklik szülőcsillaga előtt, egy aprócska fogyatkozást okozva, és az a fény, amely akkor látható, amikor a bolygó a csillaga mögött halad el.

Néha, amikor az 55 Cancri e a csillagát hátulról kerüli el, magától a bolygótól nem érkezik látható fény, míg máskor a bolygó erős látható fényjelet bocsát ki. Az infravörös fényben mindig van jel, bár ennek a jelnek az erőssége változó.

A bolygó nappali oldalán kivételesen perzselő, jóval 2400 Celsius-fok feletti hőmérséklet uralkodik, míg az éjszakai oldalon hűvösebb, de még mindig pokolian magas, 1100 Celsius-fok körüli hőmérséklet uralkodik.

A legtöbb bolygótól eltérően az 55 Cancri e légköre instabil. A kiáramlási folyamat megpróbál légkört felhalmozni, miközben a csillagból érkező szélsőséges sugárzás és napszél elfújja azt.

Hirdetés

Ez a két folyamat azonban nincs egyensúlyban, ami ahhoz vezet, hogy a bolygónak néha van légköre, néha pedig nincs.

A kutatók úgy vélik, hogy a bolygó légkörének ez az egyensúlyhiánya magyarázatot adhat a furcsa tranzitjelekre.

Amikor a bolygó a légkör nélküli „csupasz” fázisban van, a bolygó légköréből nem jön látható fény, mert nincs légkör, de a bolygó forró felszíne még mindig infravörös fényt bocsát ki.

Amikor a légkör felpuffad, mind a látható fény, mind a felszínről érkező összes sugárzás megjelenik a tranzitjelben.

Persze ez csak egy lehetséges magyarázat, valójában még mindig sötétben tapogatóznak a tudósok a “pokollal” kapcsolatban.

Mondd el a véleményed, kíváncsiak vagyunk rá!

Kérjük kedveld partnerünket, ezzel is támogatva az oldal további működését

Köszönjük!