Az év, amikor minden megváltozott: David Attenborough drámai hangon szólt a világhoz -videó
Ezután az üzenet után alaposan elgondolkodunk…
És talán egy kicsit inkább a vírusnak fogunk drukkolni, sem mint magunknak, az emberiségnek…!
Ez egyszerűen zseniális, egyszerre megható és gyönyörű és nagyon elgondolkodtató kérdéseket vet fel…
A természetnek nagyon jót tett ez az egy év, amíg az embereket globális szobafogságra ítélte a koronavírus. David Attenborough az Apple TV+ új dokumentumfilmjében meséli el, miért.
Kamera pásztáz végig a világ legnagyobb városainak kihalt utcáin, egyiken-másikon egy-egy szarvascsorda vagy pingvincsoport botorkál.
Ismét ő a természet szóvivője, ezúttal arról mesél, hogyan is éli meg maga az emberen kívüli élővilág a bolygón átsöprő pandémiát, és nem árulunk el túl nagy spoilert, ha annyit mondok: köszöni szépen, nagyon élvezi.
Ha az emberiség utóbbi egy évéről készülne dokumentumfilm, lélegeztetőgépek, kifáradt orvosok, védőfelszerelésbe burkolózott ápolók közt forogna a kamera. A természet perspektívája teljesen más:
Az egész filmet jellemzi a rengeteg nagytotál a teljesen kihalt utcákról.
Mintha csak azt akarná érzékeltetni a kamera, milyen lenne, ha kihalna az ember – amelyhez Attenborough tavalyi filmje szerint közelebb vagyunk, mint gondolnánk -, mit is lépne a bolygó?
A hosszabb-rövidebb leállások miatt csökkent a szén-dioxid koncentráció a levegőben, tisztulni kezdtek a vizek, Velencében a gondoladömping hiányában ismét látni lehetett a csatornák alját.
Az év, amikor a Föld megváltozott stábja felkerekedett, hogy konkrét eseteken keresztül mutassa be az emberek eltűnésének hatását elsősorban az állatvilágra.