Félvégtelen henger: az időutazás végső nyitját rejtheti?
Ha ezt sikerül valaha megvalósítani, akkor lehetségessé válik az időutazás, de a tudósok szerint ez már rég megtörtént a jövőben, bármilyen furcsán is hangzik.
Azt is elmondták, mi erre a bizonyíték!
Az első, fizikai elméletre alapuló időgép ötletét Willem Jacob van Stockum vetette fel 1935-ben.
Ha egy félvégtelen (anyagban véges) hosszú hengert legalább fél fénysebességgel forgatunk a hossztengelye körül, és valami ezt a hengert valamilyen irányban megkerüli, akkor bizonyos pályákon az visszajut a múltba.
A jelenleg rendelkezésünkre álló technika nem teszi lehetővé ilyen henger építését.
A 20. században két fő kérdéssel léptek fel az elmélet megalkotója ellen. Nevezetesen azzal, hogy “hogyan készítünk félvégtelen hosszú hengert?” és azzal, “miképp forgatjuk fél fénysebességgel?”.
Van Stockum azt nyilatkozta, hogy ha 1935-ben a brit ipar nem tud félvégtelen hosszú hengert előállítani, akkor majd a jövőben nyílik erre lehetőség.
véleménye szerint, ha a henger nem félvégtelen hosszú, hanem csak nagyon hosszú, akkor az egyenletek csak akkor tudnak ismét érvényesülni, ha nem a fénysebesség felével forgatjuk a hengert, hanem arányosan nagyobb sebességgel.
Elméletét kiegészítette azzal, hogy amennyiben nem áll rendelkezésünkre egzotikus anyag a henger megépítéséhez, abban az esetben szükséges és elégséges feltétele a működésnek az, hogy a henger hossza félvégtelen legyen.
Leírta, hogy ha a technika lehetővé tenné ilyen anyag használatát, akkor a henger két végét kellene vele lezárni ahhoz, hogy működni tudjon, és hogy ne kelljen félvégtelen hosszút építeni.
Mivel ilyen anyag az akkori technika segítségével nem volt előállítható (és napjainkban sem tudjuk előállítani)…
Ezért ő rögtön félvégtelen hosszra írta fel az egyenleteit, ugyanis ekkor nem szükséges és elégséges feltétele a működésnek az, hogy egzotikus anyagból legyen készítve a henger két vége.
Sok tudós szerint ez ma még bár lehetetlennek hangzik, valamikor a távoli jövőben biztosan elérhető lesz.
Ez pedig azt jelenti, hogy az időutazás lehetséges és a múltunkba is többször eljöttek már időutazók.
Egyes nyitottabb tudósok szerint az emberiség múltja tele van megmagyarázhatatlan dolgokkal.
A piramisokat és sok más, az akkor kor emberének fejlettségét kétségbe vonó alkotások mind időutazók művei lehettek.
Mások úgy gondolják, hogy egyes, egykor őrültnek nézett emberek is valójában időutazók voltak, akik egy adott korban ragadtak végül…
Időutazás márpedig igen is lehetséges, és csak “idő” kérdése, hogy erre az egész emberiség rájöjjön…