Mennyország szeme-projekt vezethet a földönkívüliek nyomaira: világtörténelmi jelentősége lehet az emberiségre nézve
Vághatjuk a centit, óriási bejelentés várható.
Hamarosan megkaphatjuk a választ az emberiséget leginkább foglalkoztató kérdésre…
A projekt neve pedig a mennyország Szeme.
Ez pedig a világ legnagyobb rádióteleszkópja, mely kvázi valóban egy hatalmas szemként tudja majd figyelni a kozmoszt, besegítve a SETI-nek.
Ezt maga Csand Tung-csie jelentette be, aki maga is vezető SETI kutató.
Kína hadba állította a valaha épített legerősebb eszközt erre: csak idő kérdése, hogy idegen civilizációktól érkező jeleket fogjunk.
A Mennyország Szemeként is emlegetett egytányéros teleszkóp építése 2011 és 2016 között zajlott, majd háromévnyi tesztüzem után idén januárban élesítették, és fokozatosan nyitják meg a nemzetközi tudóstársadalom előtt.
Az elmúlt hónapokban már sorra jelentek meg a teleszkóp megfigyeléseinek eredményei, a csillagszomszédjait bekebelező pulzárról…
Egy márciusi adatsorban olyan keskenysávú rádiójelek észleléséről is beszámoltak, amelyek „akár földön kívüli intelligenciától is eredhetnek”…
Csang elmondta, hogy jobban megvizsgálják a szóban forgó jeleket.
A vezető szerint a SETI-kutatások nem fogják zavarni a teleszkóp többi megfigyelését, így a pulzárok és exobolygók keresését, valamint az olyan csillagközi rádiójelek vételét, amelyek felfedhetik az univerzum keletkezésének titkait.
A földön kívüli intelligencia kutatásnak néhány hónapja vezető magyar kutatója is van, a Nemzetközi Űrkutatási Akadémia állandó SETI-bizottsága ugyanis 2019 novemberében tagjai közé választotta Galántai Zoltánt.
Egy szó mint száz, a Mennyország Szeme nagy valószínűséggel az egyik legnagyobb projektje lesz az emberiségnek, és már az most is.
Egyúttal annak kulcsa lehet, hogy végre rábukkanjunk a földönkívüli életre.